Platforma ewaluacyjna CML do systemów TDMA

 Platforma ewaluacyjna CML do systemów TDMA

Firma CML Microcircuits ma w ofercie platformę demonstracyjną do 2-szczelinowych systemów TDMA, obejmującą procesor sygnału radiowego, vocoder oraz odbiornik z konwersją bezpośrednią. Płytka DE9943 może być wykorzystywana do demonstracji możliwości kompletnego transceivera RF, obsługując przy tym także przetwarzanie w paśmie podstawowym i dwupunktową modulację nadawania.

Płytka wyposażona jest w trzy układy realizujące funkcje komunikacyjne i sygnałowe, o których pisaliśmy już na naszej stronie: cyfrowy procesor sygnałów radiowych TDMA CMX7161, vocoder TWELP CMX7262 oraz odbiornik z konwersją bezpośrednią CMX994. Oprócz tego, na płytce zamontowany jest mikrokontroler z rdzeniem ARM Cortex M3, odpowiadający za ładowanie obrazów funkcji do układów CMX7161 i CMX7262 oraz realizujący podstawową funkcjonalność systemu (wybór kanału itd.), pozwalając na wykonanie połączenia głosowego i transferu danych.

Zestaw DE9943 ma też na pokładzie pętlę PLL typu Frac-N i oscylator VCO pozwalające mu pracować w częstotliwościach 444-450 MHz, a także jednowatowy wzmacniacz mocy, filtr harmonicznych i przełącznik Tx/Rx. Płytka wyposażona jest też w 16-klawiszową klawiaturę, wyświetlacz 2 x 16 znaków, mikrofon i głośnik, więc pozwala na testowanie możliwości komunikacyjnych bez żadnych elementów dodatkowych. Oprócz zupełnie samodzielnej pracy, zestaw może też działać pod kontrolą skryptów uruchamianych na komputerze PC oraz pozwala na sterowanie przez definiowany przez użytkownika interfejs hosta.

Całość zasilana jest z zewnętrznego źródła 4.5 V lub za pomocą trzech baterii AA. Wszystkie układy na płytce można wyłączać, co pozwala na realizację trybu standby, celem oszczędzania energii. Jeśli chodzi o parametry sygnałów radiowych, zestaw jest zgodny ze standardem EN 300 113.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie producenta.

Dystrybutorem produktów CML Microcircuits w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze