Aplikacja demonstracyjna Tibbo Project System

Aplikacja demonstracyjna Tibbo Project System

Firma Tibbo udostępniła niedawno nowe narzędzie ułatwiające pracę z urządzeniami systemu Tibbo Project System. Jest nim aplikacja demonstracyjna, prezentująca możliwości sterowania systemem na różne sposoby.

Tibbo Project System to konfigurowalna, niedroga platforma do realizacji systemów automatyki budynkowej czy sterowników prostych linii produkcyjnych. Pozwala ona budować systemy z gotowych bloków i konfigurować je za pomocą wygodnej aplikacji webowej. O rozwiązaniu tym pisaliśmy już na naszych stronach.

Dostępna od połowy lutego aplikacja TPS Demo jest narzędziem do testowania urządzeń Tibbo Project System, pozwalającym na sterowanie liniami I/O oraz portami szeregowymi płytek TPP2 i TPP3, stanowiących podstawę hardware’ową systemu.

Do testów potrzebny jest prosty zestaw sprzętowy, ale sama aplikacja wystarcza do sterowania wieloma modułami funkcjonalnymi TPS, nazywanymi Tibbits, takimi jak przekaźniki czy wejścia czujników.

Aplikacja demonstruje możliwości sterowania systemem poprzez narzędzie DS Manager, przez interfejs webowy oraz za pomocą serwera AggreGate. Demo obsługuje też klawiaturę i wyświetlacz urządzeń serii TPS2L.

Aby przetestować aplikację można zarówno skorzystać z gotowych plików binarnych, dostępnych dla wszystkich trzech wersji systemu TPS (TPS2, TPS2L, TPS3), jak i samodzielnie skompilować projekt dla środowiska TIDE. Niezależnie od wybranego rozwiązania, przy pierwszym uruchomieniu, aplikacja inicjalizuje zestaw ustawień w pamięci EEPROM, co musi zająć nieco czasu i wymaga ponownego uruchomienia systemu.

Do aplikacji dostarczana jest dokumentacja.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie producenta.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze