LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowy produkt firmy Altium do symulacji integralności zasilania na PCB

Firmy Altium i Nimbic ogłosiły zawiązanie partnerstwa projektowego, które czyni Nimbic najnowszym partnerem w programie Altium Developer. Porozumienie obejmuje strategiczną współpracę między firmami mającą na celu wprowadzenie na rynek nowego produktu, służącego do zapewniania integralności zasilania na PCB.

Program Altium PI-DC daje użytkownikom możliwość oceny rozkładów napięć i prądów DC w projektach PCB przed prototypowaniem i produkcją. Projektanci mogą uniknąć problemów z dostarczaniem energii i lepiej ocenić potencjalne źródła błędów, w które wliczyć można np. wysokie prądy przelotek, które mogą powodować nadtopienia lub wysokorezystancyjne zwężenia, powodujące duże spadki napięcia.

Altium PI-DC można integrować z Altium Designer jako opcjonalne rozszerzenie, co ułatwia inżynierom wykonywanie analiz DC w trakcie projektowania PCB. Punkty do analizy można wybierać bezpośrednio w Designerze, a wyniki spadków napięć i gęstości prądów są wyświetlane nad płytką. Pozwala to projektantom interaktywnie identyfikować i naprawiać problemy, bez konieczności zgadywania, która struktura na płytce je powoduje.

Altium PI-DC pojawi się na rynku jeszcze w bieżącym kwartale.

Autor: Altium