[REJESTRACJE ZAKOŃCZONE] Ogólnopolskie warsztaty techniczne “Kinetis USB Academy 2014”

Warsztaty Kinetis USB Academy są przeznaczone dla osób, które są zainteresowane efektywnym programowaniem nowoczesnych mikrokontrolerów. Wychodząc naprzeciw bardzo dużemu zainteresowaniu tematyką USB, firma Freescale zorganizuje praktyczne warsztaty, podczas których inżynierowie będą mogli sie dowiedzieć jak łatwo i szybko można stworzyć aplikacje wykorzystujące ten interfejs. W trakcie szkolenia będzie można korzystać ze specjalnie przygotowanych bibliotek oraz narzędzi programowych. W szczególności uczestnicy będą mieli możliwość:

  • zapoznania się z nowoczesnym środowiskiem programistycznym
  • zapoznania się z bezpłatnym system operacyjnym czasu rzeczywistego RTOS (MQX Lite)
  • programowania i debugowania przykładowych programów
  • uruchomienia i analizy aplikacji implementującej klasę CDC interfejsu USB
  • uruchomienia i analizy aplikacji implementującej klasę HID interfejsu USB
  • uruchomienia i analizy aplikacji implementującej klasę USB mass storage

Szkolenie jest przeznaczone dla inżynierów i hobbystów wykorzystujących w swoich projektach mikrokontrolery. Podczas warsztatów uczestnicy poznają budowę najnowszego na rynku rdzenia Cortex-M0+, zostaną również zaprezentowane nowoczesne mikrokontrolery z tym rdzeniem.

Uczestnicy powinni zgłosić sie ze na warsztaty z własnymi komputerami z zainstalowanym system operacyjnym Windows. Wymagane jest 10 GB wolnego miejsca na dysku.

Oprócz praktycznego szkolenia będzie możliwość zapoznania się z całą ofertą mikrokontrolerów i mikroprocesorów ARM (Cortex M0+, M4, A5, A8, A9) firmy Freescale. W czasie  przerwy będzie możliwość porozmawiania z inżynierami firmy Freescale, będą także prezentowane aplikacje z użyciem układów ARM tego producenta.

Na warsztaty można zapisywać się korzystając z formularza na stronie portalu kinetis.pl. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Pierwszych 200 zarejestrowanych uczestników otrzyma bezpłatnie zestaw FRDM-KL46Z.

O autorze