LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Mikrokontroler i czujnik ruchu firmy STMicroelectronics w zegarkach sportowych Swimovate

Dwa układy elektroniczne firmy STMicroelectronics (czujnik ruchu i mikrokontroler) znalazły zastosowanie w nowych urządzeniach do sportów wodnych, stworzonych przez producenta elektronicznych urządzeń sportowych – firmę Swimovate.

Nowy model w ofercie zegarków sportowych Swimovate to PoolMateLive – urządzenie treningowe dla początkujących oraz profesjonalnych pływaków. Inteligentny, wodoodporny zegarek dostarcza wszelkich potrzebnych informacji o pływaniu i zachowuje te dane w celu dalszej analizy. Nie absorbuje przy tym uwagi użytkownika.

Miniaturowy akcelerometr MEMS firmy STMicroelectronics umieszczony w zegarku wykrywa ruchy pływaka w wodzie i na tej podstawie podaje dokładne odczyty liczby ruchów i liczby okrążeń, prędkość, pokonany dystans i spalone kalorie. Mikrokontroler STM32L zapewnia obsługę wszystkich tych funkcji przy niskim zużyciu energii. Rozwiązanie to stanowi dobry kompromis między wydajnością urządzenia działającego w czasie rzeczywistym a czasem pracy baterii.

Rozwiązania technologiczne STMicroelectronics zostały już wcześniej wykorzystane w popularnym produkcie Swimovate PoolMateHR, pierwszym na rynku monitorze pracy serca działającym pod wodą.

Tagi: news, STM32