TME kończy II etap inwestycji w rozwój firmy

Lata 2011-2013 były dla firmy TME okresem znacznego rozwoju i przemian.  Rozpoczęto budowę w pełni zautomatyzowanego magazynu wysokiego składowania, będącego częścią zmodernizowanego centrum wysyłkowo-magazynowego o powierzchni 18 800m2, oraz układnicy paletowej, która obsługuje 2400 palet.

Zakończeniem drugiego etapu rozwoju firmy było uruchomienie układnicy typu mini-load, które miało miejsce 11.04.2014 r. Nowa układnica ma 22 metry wysokości i jest jedną z najwyższych w Polsce. Będzie obsługiwać 22 000 pojemników o wydajności 140 podwójnych cykli na godzinę. Docelowo w magazynie wysokiego składowania TME będzie działało 5 układnic paletowych i 5 pojemnikowych.

Nasza firma dynamicznie się rozwija, w ostatnim czasie zanotowaliśmy 30% wzrost liczby zamówień, stale powiększamy także naszą ofertę produktową, co w naturalny sposób wymusza na nas potrzebę efektywnego zarządzania przestrzenią magazynową. Dzięki inwestycji w układnice i automatyzację magazynu będziemy mogli oferować naszym klientom coraz więcej towarów dostępnych od ręki – mówi prezes firmy, Zbigniew Kuczyński.

Na lata 2014-2015 zaplanowano III etap inwestycji, który zakłada budowę nowego budynku biurowego dla pracowników TME oraz kontynuację rozbudowy centrum wysyłkowo-magazynowego w Łodzi.

O autorze