Reflektory optyczne LYRA firmy Khatod

Firma Khatod ma w ofercie szeroką gamę reflektorów przeznaczonych do współpracy z diodami LED, a wśród nich rodzinę LYRA, dedykowaną do diod COB (Chip On Board) oraz diod wysokiej jasności (HB).

Licząca kilkadziesiąt modeli rodzina LYRA dzieli się na dwie główne grupy: reflektorów o średnicach 65 i 90 mm. W każdej z grup znaleźć można wersje tłoczone i wykończone metalizacją aluminiową, o różnych szerokościach wiązki.

Reflektory LYRA wykonane są z PCHT i cechują się dużą jednorodnością parametrów. Reflektory maksymalizują strumień świetlny i osiągają sprawność ponad 85%, a przy tym zupełnie wyeliminowano w nich efekt żółtego pierścienia, występującego zwykle na brzegu.

Ważną cechą reflektorów LYRA jest specjalny system montażu, wykorzystujący przykręcane do płytki PCB adaptery, dopasowane do wielu konkretnych modeli diod LED wysokiej jasności, do których reflektory można wkręcać bez użycia narzędzi, co pozwala je łatwo montować i wymieniać, a dzięki kompatybilności możliwa jest zmiana modelu reflektora już po zmontowaniu urządzenia.

Reflektory są zgodne z normą palności UL94 oraz standardami konsorcjum Zhaga. Proces patentowy jest w toku.

Wśród podstawowych zastosowań reflektorów LYRA producent wymienia oświetlenie wielkopowierzchniowe w przemyśle i architekturze (np. systemy typu wallwasher) oraz oświetlenie wnętrz. LYRA sprawdzą się też w z powodzeniem zastosowaniach zewnętrznych, dzięki zabezpieczeniom przeciwko promieniowaniu UV.

Szczegółowe informacje o portfolio reflektorów optycznych Khatod można znaleźć na stronie firmy.

Dystrybutorem produktów Khatod w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze