Płytka FREEDOM FRDM-K64F w ofercie Farnell element14

Firma Farnell element14 ogłosiła rozpoczęcie sprzedaży najnowszej płytki Freedom. Jest to efekt umowy podpisanej niedawno z firmą Freescale w zakresie współpracy przy tworzeniu platform i narzędzi rozwojowych. Nowa platforma rozwojowa Freedom FRDM-K64F, która stanowi dalsze rozszerzenie bogatej oferty firmy Farnell element14 w zakresie zestawów prototypowych, obejmującej ponad 7000 produktów, wyposażona jest w mikrokontroler Kinetis z serii K64 i została oparta na rdzeniu ARM Cortex-M4.

Platforma FRDM-K64F wyposażona jest w mikrokontroler MK64FN1M0VLL12, który może pracować z maksymalną częstotliwością taktowania 120 MHz, 1 MB pamięci Flash, 256 kB RAM-u, gniazdo USB, gniazdo Ethernet, gniazdo na kartę SD i wiele analogowych i cyfrowych peryferiów.

Płytka FRDM-K64F jest zgodna pod względem układu wyprowadzeń z formatem Arduino R3, dzięki czemu platforma oferuje możliwość korzystania z wielu dostępnych rozszerzeń. Płytka zawiera także 3-osiowy akcelerometr, magnetometr, diodę LED RGB oraz wyprowadzenia pozwalające dołożyć moduł transceivera RF 2,4 GHz i Bluetooth.

Więcej informacji FRDM-K64F o płytce można znaleźć na portalu element14. Platformę można zakupić w sklepie Farnell element14.

O autorze