Nowa seria diod średniej mocy Seoul Semiconductor

Koreański producent poszerzył swoją ofertę o nowy model diody LED średniej mocy, inaugurujący serię nazwaną Acrich MJT 2525. Wykorzystuje ona opatentowaną technologię Multi-Junction Technology i cechuje się wysoką gęstością strumienia.

Należący do serii Acrich MJT 2525 model SAWWFS72A to wysokonapięciowa dioda średniej mocy o typowym napięciu w kierunku przewodzenia wynoszącym 22 V. Świeci światłem białym i przy temperaturze barwowej 3000 K i minimalnym CRI równym 80 osiągają jasność 95 lumenów oraz wydajność 105 lumenów z wata, pobierając prąd 40 mA. Wydajność nowych diod Acrich można też scharakteryzować gęstością emitowanego strumienia, wynoszącą 15 lm z mm2, która jest wg zapewnień producenta najlepszym wynikiem na rynku w tej klasie. Daje to diodom Acrich MJT 2525 przewagę w zastosowaniach, w których istotne są ograniczenia przestrzenne.

Nowe diody Seoul zamknięte są w obudowach o wymiarach 2,5 x 2,5 x 2,2 mm i mają dużą szerokość wiązki, wynoszącą 130º, co czyni je użytecznymi w zastosowaniach wymagających jednolitego oświetlenia i ułatwia implementację systemów świecących wszechkierunkowo. Diody SAWWFS72A mogą pracować w temperaturze od –30 do +100ºC, a ich odporność na wyładowania elektrostatyczne wynosi 5 kV (HBM).

Nowe produkty Seoul wykorzystują technologię MJT, w której w jednym chipie połączonych jest wiele złączy, dzięki czemu jedna dioda może zastąpić połączenie kilku pojedynczych i pracować z wysokimi napięciami. Skutkuje to zwiększeniem niezawodności i umożliwia stosowanie prostszych i tańszych układów sterujących, co z kolei zmniejsza zużycie energii.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie producenta.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze