Niedrogie narzędzie do projektowania PCB od firm Mentor Graphics i Digi-Key

Digi-Key, dystrybutor komponentów elektronicznych oraz Mentor Graphics, lider w zakresie rozwiązań z zakresu EDA (Electronic Design Automation) zaprezentowały wspólnie opracowane narzędzie o nazwie Designer Schematic. Jest to zupełnie nowy na rynku program do projektowania PCB. Designer Schematic wyróżniać się będzie bardzo przystępną ceną, dając jednocześnie dostęp do najnowszych komponentów.

Designer Schematic zostanie wprowadzony na rynek wczesnym latem tego roku. Koszt zakupu narzędzia według zapowiedzi ma wynieść poniżej 300 dolarów. Inżynierowie zyskają dostęp do narzędzia najwyższej klasy oraz swobodę używania w projektach najnowszych elementów i układów. Daje to prostą drogę do szybkiego projektowania płytek i wdrażania ich do produkcji. Wyposażone w interfejs webowy oprogramowanie zostało zaprojektowane tak, by pracujący z nim inżynier miał natychmiastowy dostęp do najświeższych komponentów, a także łatwy dostęp do dostawców usług projektowych (Device Service Providers) i produkcyjnych w zakresie płytek PCB.

Dla osób chcących dowiedzieć się nieco więcej o programie Designer Schematic firma Mentor Graphics przygotowała krótki film demonstracyjny (dostępny tutaj).

Wersję beta narzędzia Designer Schematic można bezpłatnie pobrać ze strony internetowej firmy Digi-Key.

O autorze