MENTOR wprowadza nowe światłowody, montowane od wewnętrznej strony paneli

Standardowe światłowody zawsze będą nieznacznie większe niż otwory, w których są montowane. Z tego powodu nie cała głowa światłowodu jest bezpośrednio podświetlana przez diodę LED. Zaletą nowych światłowodów montowanych od środka jest jednolite podświetlenie całości czoła, co z kolei powoduje uzyskanie znacznie lepszego efektu sygnalizacji.

Nowa rodzina światłowodów zawiera produkty z dwoma różnymi zakończeniami: płaskie i wypukłe. Podczas gdy wypukłe czoło delikatnie wystaje ponad powierzchnię panelu przedniego, wersja płaska umożliwia montaż na równi z panelem.

Montaż jest prosty i wymaga jedynie wciśnięcia światłowodu do otworu, co z kolei powoduje sprasowanie minimalnie większych pierścieni, które są umieszczone na korpusie. Minimalna zalecana grubość panelu przedniego wynosi 1,5 mm.

Oprócz standardowych światłowodów (wg karty katalogowej), MENTOR oferuje również wersje wykonane na podstawie projektu klienta. Długość tych światłowodów może być dowolnie ustalona, do maksymalnego wymiaru 45,0 mm. Głębokość kołnierza montażowego może wynosić od min. 1,50 mm do maks. 5,00 mm. Dzięki temu możliwy jest montaż w obudowach o różnych grubościach.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej firmy Mentor.

Mentor Poland Sp. z o.o., ul. Inżynierska 3, 55-221 Jelcz-Laskowice, tel. +48 696 054 476.

O autorze