LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

KPDA-3020 – nowe diody Kingbright

 

Firma Kingbright poszerzyła swoją ofertę o nową linię diod z soczewką kopułkową, przeznaczonych do montażu bokiem (right-angle), o bardzo wąskim kącie świecenia. Diody KPDA-3020 dostępne są w sześciu wersjach kolorystycznych.

Typowe problemy występujące w diodach świecących w bok to wycieki światła, zacienianie lub słaba gęstość strumienia. Wszystkie te kwestie zostały rozwiązane przez konstruktorów diod KPDA-3020, które dzięki wąskiemu kątowi świecenia, wynoszącemu 10 stopni, osiągają większą gęstość strumienia i nie powodują wycieków światła. Diody zamknięte są w obudowie o wymiarach 3 x 2 x 2,8 mm, wyposażoną w soczewkę kopułkową (dome lens).

Diody KPDA-3020 dostępne są w wersjach świecących światłem czerwonym (KPDA-3020SURCK), pomarańczowym (KPDA-3020SECK), zielonym (KPDA-3020CGCK), „prawdziwie zielonym” (true green) (KPDA-3020ZGC), żółtym (KPDA-3020SYCK) i niebieskim (KPDA-3020QBC-D).

Diody czerwona, żółta, pomarańczowa i zielona wykonane są z AlGaInP na podłożu z arsenku galu, a niebieska i true green z AlGaInP na podłożu szafirowym.

Nowe diody Kingbright mogą pracować w temperaturze od –40oC do +85oC, a ich odporność na wilgoć charakteryzuje Moisture Sensitivity Level równy 3 (168 h).

Diody tego typu znajdą zastosowanie w urządzeniach sieciowych, elektronice konsumenckiej, sprzęcie medycznym, terminalach przeznaczonych do trzymania w dłoni, w szczególności w roli kontrolek i sygnalizatorów.

Szczegółowe informacje można znaleźć w notach aplikacyjnych, dostępnych na stronie producenta.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

Tagi: LED, news, Soyter