Nowe dyski SSD Apacer dla systemów Big Data

 

Firma Apacer, biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój systemów Big Data, wprowadza na rynek nowe dyski SSD z interfejsem SATA 3.0, o bardzo dużej pojemności. Dyski SFD 25H-M stanowią doskonałe zamienniki 2,5-calowych dysków z interfejsem SATA 2.0 i są dostępne w wersjach o pojemności do 1 TB.

Rynek rozwiązań Big Data, opartych w większości na rozbudowanych klastrach, często wykorzystujących wirtualizację oraz rozproszone systemy plików i udostepniających swoje zasoby w chmurze jest jednym z najciekawszych trendów w dzisiejszej informatyce. Większość serwerów systemów tego typu wymaga częstych dostępów do dysków. Nowa propozycja Apacer – dyski SFD 25H-M, wyposażone nie tylko w interfejs SATA 3.0, ale też pamięć NAND Flash typu Toggle DDR 2.0 i cechujące się czasami sekwencyjnego odczytu i zapisu wynoszącymi odpowiednio 510 i 420 MB/s – to idealną propozycja dla rozwiązań tego typu. Przy takiej szybkości, bardzo duża pojemność – do 1 TB – pozwala zmniejszyć liczbę stosowanych dysków, a tym samym ograniczyć wydzielanie ciepła w serwerowniach, dodatkowo przyspieszyć wykonywanie operacji i obniżyć ogólne koszty.

SFD 25H-M są wyposażone w mechanizmy równoważenia zużycia (wear leveling) oraz zarządzania blokami, a także wbudowane funkcję ATA Secure Erase, która pozwala zabezpieczać dane przed wymazaniem za pomocą hasła i inteligentny automonitoring S.M.A.R.T. oraz obsługę komendy TRIM, pozwalającej systemowi operacyjnemu informować dysk SSD o tym, które bloki danych nie są już używane i mogą zostać wymazane.

Biorąc pod uwagę zastosowania przemysłowe, dyski SFD 25H-M w wersji o pojemności 512 GB zostały dodatkowo zaprojektowane do pracy w trudnych warunkach – tolerują temperatury –40°C – 85°C i są odporne na wstrząsy i wibracje, co dodatkowo poszerza gamę ich potencjalnych zastosowań np. o systemy lotnicze czy militarne.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie producenta.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze