Dwie nowości w ofercie FTDI

Jeśli chodzi o platformę EVE, firma FTDI postawiła na dynamiczny rozwój i promocję – tuż po wprowadzeniu na rynek zgodnego z Arduino modułu VM800P poszerza ofertę o dwa ciekawe rozwiązania ułatwiające pracę z tym narzędziem – zestaw bibliotek dla Arduino służących do współpracy z EVE oraz programator dla modułu demonstracyjnego VM800P.

Pierwsza nowość to zestaw bibliotek sterujących dla kontrolera FT800 oraz przykładów, które można bezpośrednio zintegrować ze środowiskiem Arduino IDE i uruchamiać za pośrednictwem GUI. Są one składniowo zgodne z programami Arduino i dostępne do nieodpłatnego pobrania ze strony FTDI. Ich szczegółowy opis znajduje się w nocie aplikacyjnej 318 – Arduino Library for FT800 Series, która stanowi też przewodnik dla programistów w zakresie tworzenia aplikacji z GUI dla płytek Arduino, łączących się z FT800 przez SPI.

Druga wspomniana nowość to programator modułów VM800P 'Plus’ nazwany VA800A PROG. Jego kluczowym elementem jest mostek USB-SPI, który daje dostęp do sterującego modułem mikrokontrolera ATMEGA328P. Stanowi on alternatywę dla wbudowanego programatora wykorzystującego UART, pozwalając m.in. na odratowywanie systemu w razie uszkodzeń procesora.

Programator wyposażony jest w port USB Micro-B, 6-pinowe złącze IDC i przełącznik zasilania, które dostarczane jest z portu USB. Całość ma wymiary 54.1 x 85.6 mm.

Szczegółowe informacje dotyczące programatora VM800P zawiera jego nota katalogowa.

Dystrybutorem produktów FTDI w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

O autorze