LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Akademicki zestaw DSP z mikrokontrolerem STM32 do projektowania systemów przetwarzania dźwięku

Firma ARM wraz z partnerami zaprezentowała „laboratorium w pudełku” (Lab-in-a-Box, LiB), przeznaczony dla uczelni na całym świecie zestaw mający na celu wspomóc rozwój umiejętności projektowania i tworzenia systemów audio opartych na układach z rdzeniem ARM. Zaliczają się do nich domowe zestawy muzyczne wysokiej jakości oraz systemy automatyki mieszkaniowej sterowane głosem. Zestaw LiB zawiera płytkę z wykorzystującym jednostkę ARM Cortex-M4 mikrokontrolerem produkcji STMicroelectronics oraz kartę dźwiękową firm Wolfson Microelectronics i Farnell element14.

Kursy z zakresu cyfrowego przetwarzania sygnałów typowo wykorzystują symulatory lub względnie kosztowne zestawy projektowe w cenie rzędu 300 dolarów na każdego studenta. Nowy pakiet DSP LiB będzie kosztował około 50 dolarów i pozwoli studentom na skonfrontowanie teorii z rzeczywistym, zaawansowanym układem spotykanym w powszechnie występujących produktach.

Zestaw LiB zawiera:

  • Płytkę STM32F4 Discovery firmy STMicroelectronics oraz kartę dźwiękową firm Wolfson oraz Farnell element14.
  • Licencję na roczne użytkowanie pełnego środowiska projektowego ARM Keil MDK-Professional.
  • Kompletny zestaw materiałów edukacyjnych, w tym slajdy wykładowe, przykładowe kody i  instrukcje laboratoryjne z kodami programów.

Dostawy pakietów DSP LiB rozpoczną się w lipcu 2014 roku. Zestawy będą również dostępne dla projektantów spoza środowiska akademickiego w późniejszym okresie.

 

Autor: ARM