High-Flying – nowy producent w ofercie firmy Soyter

 

Firma Soyter poszerzyła swoją ofertę o produkty szanghajskiej firmy High-Flying, specjalizującej się przede wszystkim w projektowaniu i produkcji modułów Wi-Fi oraz ZigBee do systemów wbudowanych.

High-Flying to firma założona w 2009 roku, która produkuje moduły bezprzewodowe oraz dostarcza rozwiązania z zakresu tzw. „Internetu rzeczy” (Internet of Things), dla takich zastosowań jak inteligentne budynki, przemysłowe systemy sterowania, przenośne terminale dla handlu, systemy śledzące oraz medyczne, a także cyfrowe multimedia i zabawki. Oprócz modułów Wi-Fi, które opiszemy za chwilę, firma ma w ofercie także kompletne systemy IoT, obejmujące sprzęt, oprogramowanie dla telefonów komórkowych oraz platformę serwerową w chmurze, realizujące np. sterowanie oświetleniem.

Jeśli chodzi o najbardziej interesujące dla inżynierów projektujących własne systemy wbudowane moduły Wi-Fi firmy High-Flying, to są one podzielone na cztery serie: HF-A11, HF-LPA, HF-LPB i HF-LPT.

Pierwsza obejmuje dopracowane modele produkowane masowo, cechujące się wysoką wydajnością i niską ceną, wyposażone w port Ethernet, interfejs UART, tryb pracy AP + STA i bogate wyposażenie, jeśli chodzi o peryferia. Ich wadą jest stosunkowo wysokie zużycie energii.

HF-LPB to niedrogi, energooszczędny moduł, zbudowany w oparciu o dedykowany, zaprojektowany przez High-Flying układ przetwarzający w paśmie podstawowym, MC101 oraz chip Wi-Fi firmy MTK. Jest to podstawowy produkt promocyjny firmy.

Model HF-LPA zbudowany został wokół układu QCA4004 firmy Qualcomm i dzięki niskiemu zużyciu energii znajdzie zastosowanie w urządzeniach zasilanych bateryjnie.

HF-LPT z kolei wykorzystuje te same rozwiązania, co HF-LPB, ale ma mniejsze rozmiary.

W ofercie High-Flying są też moduły ZigBee.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie firmy High-Flying.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

O autorze