Promocja na produkty Queclink w ofercie Soyter

Firma Queclink Wireless Solutions jest dostawcą urządzeń i kompletnych rozwiązań bezprzewodowych z zakresu systemów machine-to-machine (M2M), w szczególności w zastosowaniach namierzania i śledzenia pojazdów, zarzadzania flotą oraz zdalnego monitoringu i sterowania. W związku z rozpoczęciem współpracy z Queclink, firma Soyter przygotowała dla swoich klientów ciekawą akcję promocyjną.

Queclink ma w ofercie lokalizatory dla przedsiębiorstw, służące do monitorowania transportów, pracowników czy zwierząt, a także lokalizatory osobiste i specjalizowane, przeznaczone do lokalizacji pojazdów. Wśród najważniejszych produktów Queclink warto krótko omówić lokalizatory z serii GL, nazwane GL200 i GL300. Są to wielofunkcyjne, miniaturowe, wodoszczelne trackery GPS, należące do kategorii urządzeń dla przedsiębiorstw.

Oba wyposażone są w możliwość komunikacji przez GSM/GPRS w czterech pasmach (850/900/1800/1900 MHz), dzięki czemu proces namierzania można monitorować w czasie rzeczywistym lub okresowo. Oba mają też wbudowany trójosiowy akcelerometr pozwalający na detekcję ruchu i wydłużający czas życia baterii dzięki wyrafinowanym algorytmom oszczędzania energii. Włączanie ich do systemów jest ułatwione dzięki obszernej dokumentacji i obsłudze protokołu @Track, który pozwala budować raporty różnych typów. Urządzenia mają też wbudowane anteny GSM i GPS, a szybkość pierwszego ustalania pozycji dla obu wynosi średnio poniżej 30 s, a przy „szybkim starcie” około 1 sekundy.

Podstawową różnicą między dwoma lokalizatorami jest zastosowany chipset GPS. GL200 zbudowany jest w oparciu o układ u-blox All-In-One, cechujący się czułością –148 dBm przy pracy autonomicznej, 162 dBm w czasie śledzenia i 160 dBm przy „szybkim starcie”. GL300 to bardziej zaawansowany lokalizator GNSS z wbudowanym odbiornikiem u-blox M8, obsługującym GPS i GLONASS oraz cechującym się dużą czułością  przy pracy autonomicznej wynosi ona 147 dBm, przy „szybkim starcie” 155 dBm, w trakcie śledzenia 162 dBm, a przy reakwizycji 160 dBm. Co więcej, GL300 wyposażony jest w przycisk służący do powiadamiania o sytuacjach wyjątkowych oraz ustawiania granic obszarów w oparciu o bieżące położenie.

Z okazji rozpoczęcia współpracy z Queclink, firma Soyter przygotowała wspomnianą we wstępie promocję. Do każdego urządzenia Queclink zakupionego za pośrednictwem Soyter klient otrzyma kartę telemetryczną Orange oraz bezpłatny dostęp do serwisu lokalizacyjnego GPS Life, służącego do monitorowania osób starszych lub niesamodzielnych.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

O autorze