Firma Keysight Technologies rozpoczyna działalność

Firma Keysight Technologies poinformowała o rozpoczęciu działalności przez oddział pomiarów elektronicznych Agilent Technologies pod nową nazwą Keysight. Pozostanie on spółką zależną od Agilent do początku listopada, kiedy to nastąpi pełne rozdzielenie obu firm, a akcje Keysight będą notowane na giełdzie w Nowym Jorku pod symbolem KEYS.

Keysight jest światowym liderem w dziedzinie aparatury pomiarowej, utrzymującym pierwszą pozycję w segmentach komunikacyjnym, lotniczym, wojskowym, przemysłowym, komputerowym i półprzewodnikowym. Oddzielenie Keysight od Agilent ogłoszono po raz pierwszy we wrześniu 2013.

“Uruchamiając nową firmę jesteśmy świadomi naszego bogatego dziedzictwa wywodzącego się od sektora pomiarowego Agilent, a jeszcze wcześniej od marki Hewlett-Packard,” powiedział Ron Nersesian, prezes i dyrektor generalny Keysight. “Jesteśmy świadomi odpowiedzialności i zobowiązań wobec interesariuszy, w tym klientów, udziałowców i naszych pracowników. Widzimy przed sobą ogromne możliwości, które pomogą nam skupić się wyłącznie na tematyce pomiarów elektronicznych i zaprezentować najnowocześniejsze technologie, oczekiwane przez klientów.”

 

O firmie Keysight Technologies

19 września 2013 Agilent Technologies poinformował o planach podziału na dwie spółki akcyjne, mającego się odbyć poprzez wydzielenie sekcji pomiarów elektronicznych. Nowa firma, Keysight echnologies rozpoczyna działalność 1 sierpnia 2014 roku jako spółka zależna od Agilent, natomiast pełne rozdzielenie nastąpi na początku listopada 2014. Akcje Keysight będą notowane na giełdzie w Nowym Jorku pod symbolem KEYS.

Keysight jest światowym liderem w dziedzinie pomiarów elektronicznych, pomagającym klientom w pokonywaniu barier pomiarowych poprzez zaopatrywanie ich w innowacje z zakresu technologii bezprzewodowych, modułów i oprogramowania. Keysight dostarcza elektroniczne przyrządy i systemy pomiarowe wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz narzędzia programowe i usługi dla potrzeb projektowania, rozwoju, produkcji, instalacji i uruchamiania urządzeń elektronicznych. Więcej informacji dotyczących Keysight można znaleźć pod adresem www.keysight.com.

O autorze