LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Przemysłowe karty microSD Apacer

 

Zauważając wzrastające zapotrzebowanie na produkty z zakresu urządzeń mobilnych oraz elektroniki z zakresu „wearable” (przeznaczonych do noszenia na sobie), firma Apacer wprowadziła do swojej oferty przemysłowe karty pamięci microSD i microSDHC.

Karty microSD (15 x 11 x 1 mm) są dziesięciokrotnie mniejsze niż starsze karty SD, a nowa seria produktów Apacer obejmuje kompletne portfolio kart o różnych pojemnościach, dając wybór zarówno chipów SLC (Single-Layer Cell), jak i MLC (Multi-Layer Cell). Niezawodne karty SLC dostępne są w wersjach o pojemności od 256 MB do 4 GB, a tańsze MLC od 4 do 32 GB.

Karty microSD/SDHC firmy Apacer obsługują zarówno tryb SD, jak i SPI i są wyposażone w mechanizm korekcji błędów za pomocą kodów korekcyjnych (ECC), który minimalizuje potencjalne błędy wynikające z częstego dostępu. Dla kart SLC podane zostały szczegóły techniczne – stosowane są kody o długości 24 b na 1 kB, a dla MLC producent podaje jedynie informację o tym, że ECC są obsługiwane. Karty są też wyposażone w mechanizm równoważenia zużycia (wear leveling) oraz zaawansowane zarządzenie blokami. Opcjonalnie mogą też obsługiwać funkcję inteligentnego automonitoringu S.M.A.R.T. Zapewnia to najwyższy współczynnik niezawodności pracy, szczególnie w rozwiązaniach gdzie system operacyjny zainstalowany jest na karcie.

Zarówno karty SLC, jak i MLC pozwalają na odczyt danych z szybkością do 19 MB/s, różnice pojawiają się przy zapisie – karty SLC osiągają prędkości do 16 MB/s, a MLC do 12 MB/s.

Karty microSD firmy Apacer mogą pracować w temperaturze od –25 do +85oC w wersji standardowej. Dostępne są też w wersji o rozszerzonym zakresie temperatury: od –40 do +85oC. Oprócz szerokiego zakresu temperatury pracy, producent daje możliwość dostawy z wybraną przez klienta wersją firmware oraz zapewnia o niezmienności komponentów użytych do produkcji rozwiązania (fixed bom dla danego part-number).

Szczegółowe informacje o całej ofercie kart pamięci można znaleźć na stronie firmy Apacer.

Dystrybutorem produktów Apacer w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.