Blisko 50% projektów elektronicznych z zeszłego roku opartych było na zestawach rozwojowych

Firma element14 przeprowadziła globalne badanie, którego celem było określenie roli zestawów rozwojowych w procesie projektowania i produkcji. Z wyników badania wynika, że w zeszłym roku zestawy rozwojowe wykorzystane były w niemal połowie projektów elektronicznych. Globalna ankieta, w której uczestniczyło 2000 projektantów prototypowych urządzeń elektronicznych, ujawniła interesujący fakt: mimo iż w 45% projektów wykorzystywane były zestawy rozwojowe, zaledwie połowa z nich dotarła do etapu produkcji.

Ankieta ta była pierwszym etapem kompleksowego badania rynku zestawów rozwojowych realizowanego przez firmę element14. Badanie wykazało również, że zestawy rozwojowe wykorzystywane są najczęściej w projektach dotyczących pomiarów, łączności bezprzewodowej i łączności w ogóle, a według inżynierów w latach 2014-2015 ich zastosowanie w tych obszarach jeszcze wzrośnie. Dołączy do nich też sterowanie oświetleniem.

Firma element14 rozpoczyna właśnie drugą fazę badania, w której planuje przyjrzeć się dylematom użytkowników zestawów rozwojowych, najważniejszym funkcjom poszukiwanym przez użytkowników, a także przeszkodom, które uniemożliwiają wielu projektom dotarcie do etapu produkcji. Inżynierowie i użytkownicy zestawów rozwojowych mogą wziąć udział w badaniu, wchodząc na stronę społeczności element14 Community i wypełniając krótki kwestionariusz. Wyniki zostaną opublikowane jeszcze w tym roku.

Nie ma żadnych wątpliwości, że zestawy rozwojowe odgrywają kluczową rolę w procesie projektowania — od prostych testów po pełne prototypy. Jasnym wnioskiem z pierwszej części naszego badania jest to, że istnieją bariery uniemożliwiające projektom trafienie do produkcji”, mówi Richard Curtin, Globalny dyrektor ds. sojuszów strategicznych w firmie element14. „Dystrybutor ma za zadanie pomóc inżynierom pokonać trudności, z którymi się mierzą, bez względu na to, czy dotyczą one projektu przeznaczonego do produkcji czy wyzwań natury technicznej, które mogą pojawiać się po odejściu od płytek rozwojowych. Dlatego prosimy inżynierów o udział w badaniu, co pomoże nam zidentyfikować najpoważniejsze przeszkody na drodze projektów do etapu produkcji”.

O autorze