Moduł wyświetlający z mikrokontrolerem PIC32

 

Zaprojektowany przez firmę 4D Systems moduł Picadillo-35T to samodzielne, programowalne rozwiązanie do realizacji graficznych, dotykowych interfejsów użytkownika.

Picadillo-35T jest wyposażony w 3.5-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 320 x 480 pikseli z rezystancyjnym panelem dotykowym i 47 wyprowadzeń GPIO (w tym 12 analogowych), co pozwala na realizację całościowego sterowania systemami. Sercem modułu jest 32-bitowy mikrokontroler PIC32MX795F512L, mający na pokładzie 512 kB pamięci flash i 128 kB SRAM, pracujący z taktowaniem 80 MHz. Mikrokontroler osadzony jest na płytce kompatybilnej z chipKIT, wyposażonej w złącza w standardzie Uno32, dające możliwość łatwego podłączania tzw. tarcz (shields) Arduino . Moduł można programować z użyciem bezpłatnych środowisk UECIDE, MPIDE i MPLAB X Programming IDE. Wykorzystując UECIDE, które jest rozszerzoną wersją Arduino IDE, opracowaną przez Majenko Technologies, lub MPIDE można go traktować praktycznie jak płytkę chipKIT MAX32 i programować z użyciem języka znanego z platform Arduino/chipKIT.

Na płytce zamontowany jest konwerter USB-TTL firmy FTDI, pozwalający ją zasilać i programować oraz złączę ICSP do podłączania programatorów, np. PICKIT3. Na wyposażeniu jest też gniazdo karty microSD,  wzmacniacz audio z głośnikiem i oscylator RTC. Wyprowadzenia GPIO można konfigurować na wiele sposobów, co daje dostęp do kilku alternatywnych funkcji: do 4 kanałów I2C, do 3 kanałów SPI z dodatkowym kanałem dedykowanym do karty microSD, do 4 szeregowych portów COM w standardzie TTL i do czterech wyjść PWM, które można wykorzystać także do sterowania podświetleniem ekranu oraz jako wyjście audio (1 kanał).

Moduł ma wymiary 56.9 x 97.6 x 15.8 mm, a zasilany może być nie tylko z USB, ale też z dedykowanego złącza minijack.

Dystrybutorem modułu Picadillo jest firma Matador Industries, S.Dzięgielewski, 14-500 Braniewo, ul. Sikorskiego 9, tel. 500 246 349, a szczegółowe informacje można znaleźć także na stronie firmy: www.ematador.pl.

O autorze