Zaawansowany czytnik RFID do systemów kontroli dostępu oraz monitorowania czasu pracy

 

Firma GigaTMS, wykorzystując język Tibbo BASIC, opracowała urządzenie służące do kontroli dostępu oraz rejestracji czasu pracy, określane mianem Advanced Time Recorder. Wykorzystując technologię RFID i intuicyjne menu pozwala ono na zbieranie danych o czasie wchodzenia i wychodzenia z pomieszczeń, a dzięki interfejsowi webowemu, można nim zarządzać zdalnie.

Urządzenie, nazwane TR610, wyposażone jest w wyświetlacz LCD i cztery przyciski, stanowiące razem prosty w obsłudze i łatwy do opanowania interfejs, którego naukę dodatkowo upraszcza wykorzystanie ikon znanych z innych produktów GigaTMS. Na wyświetlaczu widoczna jest też bieżąca data, czas i stan pamięci. Typowym scenariuszem użytkowania jest „odbijanie” kart pracowniczych, których dzięki zastosowaniu RFID nie trzeba nawet wyciągać z portfela czy etui, a przy użyciu specjalnej karty typu Master możliwa jest też konfiguracja urządzenia z poziomu menu.

Jeśli chodzi o szczegóły techniczne, TR610 jest dostępny w wersjach pracujących w paśmie 125 kHz oraz 13.56 MHz i wyposażony w port Ethernet 10/100 Base-T oraz port RS232, służący do podłączania zewnętrznych urządzeń, takich jak skanery kodów kreskowych. Oba porty można też wykorzystać do aktualizacji oprogramowania. Wbudowany serwer webowy daje możliwość pobierania logów oraz administrowania urządzeniem przez przeglądarkę, konfiguracja adresu IP odbywa się przez DHCP, a czas i datę można synchronizować sieciowo przez SNTP. Na wyposażeniu urządzenie ma też dwa przekaźniki, pozwalające na sterowanie obciążeniami, np. dzwonkiem elektronicznym.

Równolegle z TR610 opracowana została specjalna wersja oprogramowania AggreGate, służąca do zarzadzania dostępem, administracji i raportowania, nazwana Time and Attendance, którą można rozbudowywać oraz dostosowywać do własnych projektów, także pod kątem logotypów i wersji językowej.

Warto zaznaczyć, że język Tibbo BASIC, na którym opiera się nowe rozwiązanie GigaTMS jest otwarty, a kod źródłowy obsługujący TR610 można bezpłatnie pobrać i łatwo dostosowywać do indywidualnych potrzeb.

Szczegółowe informacje można znaleźć na poświęconej urządzeniu stronie.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

O autorze