LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Moduł Quectel z certyfikatem Vodafone

Firma Quectel może się pochwalić nowym certyfikatem, uzyskanym przez jej moduł UC20-G. Certyfikat wystawiła firma Vodafone i jest on potwierdzeniem spełnienia przez to urządzenie norm stawianych sprzętowi sieciowemu używanemu przez firmę i jej partnerów.

Firma Vodafone, za pośrednictwem swojego parku innowacji (Innovation Park) testuje i certyfikuje moduły i urządzenia bezprzewodowe pod kątem ich przydatności do zastosowań w systemach M2M, biorąc pod uwagę wymagania stawiane globalnie urządzeniom przeznaczonym do pracy w jej własnych sieciach. Urządzenia są badane w rzeczywistym środowisku testowym z użyciem wszystkich typów infrastruktury Vodafone (GSM, UMTS, LTE, sieci przewodowe i przyszłe standardy).

Certyfikowany 14 lipca 2014 w zakresie HSPA układ UC20-G to moduł UMTS/HSPA+ oparty o chipset Qualcomm, który obsługuje zarówno sieci GSM/GPRS, jak i UMTS/HSPA+ w pięciu pasmach częstotliwości (800/850/900/1900/2100MHz), dzięki czemu pozwala na realizację komunikacji we wszystkich miejscach na świecie, także przy roamingu między sieciami różnych typów.

Choć w dokumencie zaznaczone jest, że certyfikat dotyczy tylko możliwości stosowania modułu w sieciach Vodafone i jej partnerów, to biorąc pod uwagę zasięg firmy i jej znaczenie oraz powyższe informacje dotyczące testów, można stwierdzić, że potwierdza on też spełnianie wysokich wymagań, jeśli chodzi o jakość i parametry transmisji.

To już trzeci moduł Quectel objęty takim certyfikatem, po certyfikowanych w lipcu zeszłego roku modelach M95 i M80.

Szczegółowe informacje o module UC20-G można znaleźć też na stronie producenta.

Informacji o możliwościach testowania i certyfikacji w firmie Vodafone oraz urządzeniach, które uzyskały certyfikację dostarcza natomiast strona.

Dystrybutorem produktów Quectel w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.