Płytka z mikrokontrolerem PIC32 oraz modułem Bluetooth

Firma Microchip zaprezentowała nowy zestaw ewaluacyjny o nazwie PIC32 Bluetooth Starter Kit. Jest to kompletna platforma projektowa zawierająca mikrokontroler PIC32, moduł Bluetooth, wielokolorową diodę LED dużej mocy firmy Cree, trzy standardowe diody LED, trójosiowy akcelerometr, analogowy czujnik temperatury i pięć konfigurowalnych przycisków. Dodatkowo na płytce znajduje się interfejs PICkit On Board, który eliminuje potrzebę stosowania zewnętrznego debuggera i programatora. Łączność zapewnia gniazdo USB i piny ogólnego przeznaczenia (GPIO). Zestaw zawiera ponadto kodek karty dźwiękowej, która zostanie wprowadzona później, aby wspomóc rozwój systemów audio z Bluetooth.

Zestaw startowy oparty został na mikrokontrolerze PIC32MX270F256D. Cechuje się on wydajnością obliczeniową 83 DMIPS oraz jest wyposażony w 256 kB pamięci Flash i 64 kB pamięci RAM. Mikrokontroler dysponuje licznymi interfejsami, w tym USB, I2C, SPI, pojemnościowym wykrywaniem dotyku mTouch i 8-bitowym portem równoległym Master Port. Zestaw pozwala skrócić czas projektowania systemu dzięki bezpłatnie udostępnianemu przez producenta stosowi Bluetooth SPP, który jest zoptymalizowany pod układy PIC32 i który umożliwia emulację połączenia szeregowego między dwoma urządzeniami Bluetooth.

Zestaw PIC32 Bluetooth Starter Kit powstał z myślą o tanich urządzeniach użytkowych, na przykład termostatach Bluetooth i bezprzewodowych kontrolerach gier. Z kolei zastosowania w medycynie i przemyśle obejmują przykładowo mierniki poziomu glukozy we krwi, bezprzewodowe urządzenia diagnostyczne, odbiorniki GPS z komunikacją Bluetooth, adaptery Bluetooth i bezprzewodowe skanery kodów kreskowych.

Zestaw PIC32 Bluetooth Starter Kit jest już dostępny w cenie 79,99 USD.

Dystrybutorem Microchip w Polsce jest firma Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.

O autorze