Tagi MEMS produkcji Bluechiip i STMicroelectronics już w produkcji seryjnej

Firmy Bluechiip i STMicroelectronics poinformowały o rozpoczęciu masowej produkcji opracowanych wspólnie tagów MEMS umożliwiających śledzenie. Firmy twierdzą, że są w stanie dostarczyć ponad milion tagów w ciągu roku.

Tag Bluechiip jest układem mechanicznym o wysokim stopniu integracji. W przeciwieństwie do układów elektronicznych jest on odporny na ekstremalne temperatury, promieniowanie gamma, wilgoć i inne czynniki, które mogłyby zakłócić pracę. Nowy układ bazuje na rezonatorze MEMS i nie zawiera elementów elektronicznych. Każdy tag ma unikalny identyfikator zaprogramowany podczas produkcji, dzięki czemu jest również odporny na próby ingerencji i manipulacji.

Tag Bluechiip został wdrożony z powodzeniem przez klientów z Australii, Chin, Włoch i USA, głównie w bankach tkanek i innych obszarach biomedycyny, takich jak patologia, testy kliniczne i biorepozytoria. Firma Bluechiip stworzyła również globalną siec dystrybucji w 10 krajach, które współpracują ze wszystkimi największymi ośrodkami biomedycyny i opieki zdrowotnej na świecie, dzięki czemu jest w stałym kontakcie z odbiorcami produktów.

Początkowo technologia śledzenia Bluechiip została stworzona z myślą o opiece zdrowotnej i biomedycynie, jednak trwałość i odporność na uszkodzenia, jak również możliwość pomiaru temperatury sprawia, że sprawdzi się ona także w innych istotnych obszarach, takich jak kontrola żywności i szczepienia, ochrona i obronność, a także aeronautyka i lotnictwo.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

O autorze