Nowy moduł Seoul Semiconductor z diodami MJT 2525

 

W marcu tego roku firma Seoul Semiconductor wprowadziła na rynek pierwsze wysokonapięciowe diody z serii MJT 2525, a teraz poszerza ofertę o wykorzystujący je gotowy moduł, przeznaczony do budowania żarówek wszechkierunkowych.

Moduł składa się z 22 diod LED, układu sterującego Acrich3 oraz specjalnie zaprojektowanego reflektora optycznego. Diody serii MJT 2525 mają wymiary 2,5 x 2,5 mm i szeroki kąt świecenia oraz cechują się wysoką gęstością strumienia, wynoszącą 15 lm/mm2. Są zbudowane z wykorzystaniem opracowanej przez Seoul technologii MJT, w której w jednym chipie połączonych jest kilka złączy, dzięki czemu dioda MJT może zastąpić połączenie kilku pojedynczych diod LED i pracować z wysokimi napięciami.

Układ Acrich3 to scalony sterownik, pozwalający na zasilanie diod wprost ze źródła AC. Współpracuje z większością istniejących układów przyciemniających opartych o triaki oraz sterowanych fazowo, bez poświęcania wydajności czy jakości oświetlenia.

Wszystkie diody, wraz z układem sterującym mieszczą się na jednej, okrągłej płytce o średnicy 38 mm, pozwalającej na wykorzystanie modułu w obudowie o wymiarach zgodnych z A19.

Do pracy z modułem zaprojektowany został też reflektor, zoptymalizowany pod kątem równomiernego rozpraszania światła we wszystkich kierunkach. Opcjonalnie można z modułem zastosować także mostek termiczny, poprawiający odprowadzanie ciepła.

Nowa propozycja Seoul Semiconductor stanowi więc kompletne rozwiązanie oświetleniowe, obejmujące źródło światła, sterownik, optykę oraz podstawowe zarządzanie emisją ciepła, pozwalające uprościć projektowanie i obniżyć koszty.

Moduł został zaprojektowany pod kątem spełniania wymagań ENERGY STAR.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze