Kontroler dostępu do pomieszczeń z interfejsem Ethernet

 

Firma GigaTMS ma w ofercie szeroką gamę urządzeń służących do budowania systemów bezpieczeństwa i identyfikacji osób, a wśród nich uniwersalny kontroler dostępu z interfejsem Ethernet oznaczony symbolem AC101.

AC101 można połączyć ze wszystkimi dostępnymi na rynku czytnikami z interfejsem Wiegand, czyli m.in. skanerami kart magnetycznych, linii papilarnych czy terminalami RFID.

Kontroler pozwala na podłączenie dwóch czytników i zarządzanie dostępem do dwóch par drzwi poprzez sterowanie dwoma przekaźnikami prądem do 2 A. Terminal jest dodatkowo wyposażony w dwa wejścia czujników, służące do sygnalizacji nieprawidłowego zamknięcia drzwi oraz układ obsługujący przycisk pozwalający opuścić pomieszczenie. Stan pracy urządzenia komunikują 3 diody LED i wewnętrzny brzęczyk.

AC101 wyposażony jest w oprogramowanie pozwalające na zmiany jego ustawienia przez sieć – przez TCP/IP można dokonywać konfiguracji, ustalać listę osób uprawnionych do dostępu czy zarządzać strefami czasowymi. Zdalnie można też uzyskać dostęp do listy gości korzystających z kontrolera.

Urządzenie może obsłużyć listę do 30 tysięcy numerów identyfikacyjnych dla wpuszczanych do pomieszczeń osób i zapisuje do 60 tysięcy zdarzeń w pamięci wewnętrznej. Dla każdej osoby można osobno ustawiać strefy czasowe.

Kontroler jest zasilany napięciem stałym od 9 do 24 V i pobiera 120 mA przy 12 V. Opisywane urządzenie jest też wyposażone w baterię, używaną do podtrzymywania zegara RTC w razie zaników zasilania.

Całość ma wymiary 100 x 96,8 x 24,35 mm i może pracować w temperaturze od 0 do 55oC.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie producenta.

Dystrybutorem produktów GigaTMS w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

O autorze