Toshiba prezentuje technologię szybkiego transferu bezprzewodowego

Firma Toshiba Electronics Europe zapowiedziała, że niedługo do użytku wejdzie jej nowa technologia TransferJet pozwalająca na błyskawiczny, bezprzewodowy transfer utworów muzycznych, obrazów wysokiej rozdzielczości, dokumentów elektronicznych i innych plików między urządzeniami takimi jak tablety, telefony komórkowe i komputery PC. Korzystanie z tej technologii możliwe będzie za pomocą rodziny adapterów USB TransferJet. Producent planuje wprowadzenie ich do sprzedaży w czwartym kwartale 2014 roku.

TransferJet to technologia bezprzewodowej transmisji danych metodą zbliżeniową. Cechuje się ona prostotą użycia, bezpiecznym połączeniem i wysoką szybkością transmisji. Zetknięcie dwóch urządzeń automatycznie rozpoczyna transmisję. Maksymalna efektywna szybkość transferu wynosi 375 Mbps. TransferJet pozwala na przeniesienie 20-sekundowego materiału wideo full HD na inne urządzenie w ciągu sekundy.

Pierwsze adaptery TransferJet przeznaczone dla telefonów komórkowych i tabletów będą miały złącze microUSB w przypadku urządzeń z systemem Android i USB w przypadku systemu Windows. Sugerowana cena producenta to 59 euro za zestaw dwóch adapterów.

 

O autorze