Pomiary zasilaczy impulsowych – webinarium firmy Rohde & Schwarz

Zasilacze impulsowe są powszechnie stosowane w elektronice dzięki możliwości precyzyjnej regulacji napięcia i wysokiej sprawności. Uzyskanie takiej sprawności wymaga użycia tranzystorów mocy o niskich stratach, a podczas projektowania konieczny jest pomiar napięć o wysokiej dynamice. Poziomy napięcia mogą się wahać od miliwoltów do nawet setek woltów w niektórych zastosowaniach.

Podczas tego webinarium zostanie przedstawiony sposób dokładnego pomiaru tych napięć za pomocą oscyloskopu cyfrowego. Zostaną także omówione aspekty wpływające na pracę przyrządów i dokładność pomiaru, takie jak szumy i przesterowanie.

Tematy poruszane w trakcie seminarium:

  • Przegląd zasilaczy impulsowych
  • Typowe pomiary – co mierzyć i dlaczego
  • Problemy z obciążeniem obwodu i sondami
  • Wpływ specyfikacji przyrządów na dokładność pomiarów

Seminarium poprowadzi Mike Schnecker, menedżer w firmie Rohde & Schwarz. Uzyskał on dyplom magistra inżyniera elektryka w Georgia Institute of Technology. Ma 22 lata doświadczenia w przemyśle urządzeń testowych i pomiarowych jako projektant, wdrożeniowiec i sprzedawca. Specjalizuje się w dziedzinie integralności sygnałowej, w tym jitterem obserwowanym podczas używania oscyloskopu i innych przyrządów. Przed dołączeniem do Rohde & Schwarz, Schnecker pracował w firmach LeCroy i Tektronix.

Webinarium odbędzie się 25 września. Formularz rejestracji dostępny jest pod adresem

O autorze