Przenośny oscyloskop LeCroy WaveJet Touch

Firma Teledyne LeCroy dodała do swojej oferty oscyloskopy WaveJet Touch. Zastosowanie ekranu dotykowego oraz zaawansowanych narzędzi testowych i systemu wyzwalania wyróżnia te przyrządy na tle innych modeli o podobnych parametrach i cenie.

Oscyloskop WaveJet Touch jest oparty na popularnej platformie WaveJet 300. Dostępne są dwa modele z pasmem 350 lub 500 MHz, czterema kanałami, pamięcią 5 Mpts oraz częstotliwością próbkowania 2 miliardy próbek na sekundę (2 GS/s). Urządzenia mają ekran dotykowy o przekątnej 7,5 cala.

Krótszy czas znajdowania błędów

Oscyloskop WaveJet Touch ma te same narzędzia do debugowania, łączność i prostotę obsługi, co jego poprzednik WaveJet 300A. Jednocześnie przyrząd ten oferuje wiele nowych funkcji i ulepszonych narzędzi, które skracają czas pracy. Skomplikowane sygnały można z łatwością zarejestrować ustawiając długi czas rejestracji oraz złożone warunki wyzwalania, w tym wyzwalanie dla protokołów I2C, SPI i UART. Cyfrowa filtracja dolnoprzepustowa, górnoprzepustowa i proste uśrednianie pozwoli łatwo wyodrębnić interesujące sygnały. Dostępne są do wyboru różne tryby akwizycji: normalny, wykrywanie maksimum, średnia oraz akwizycja wysokiej rozdzielczości. Testowanie z zastosowaniem maski pozwala na dogłębną analizę i charakteryzację oraz łatwe sprawdzenie poprawności działania. Tryb odtwarzania umożliwia przeglądanie poprzednich przebiegów i wyodrębnienie anomalii. Standardowe porty GPIB, LAN i USB umożliwiają zdalne sterowanie oscyloskopem. Wszystkie te funkcjonalności mieszczą się w małym i lekkim urządzeniu przenośnym.

Dystrybutorem produktów Teledyne LeCroy w Polsce jest firma NDN, ul. Janowskiego 15, 02-784 Warszawa, http://www.ndn.com.pl.

O autorze