SuperSpeed Explorer Kit firmy Cypress – zestaw do realizacji systemów komunikacji USB 3.0

Firma Cypress Semiconductor zaprezentowała platformę projektową, która pozwala na dodanie do systemu komunikacji USB 3.0. Nowy zestaw SuperSpeed Explorer Kit jest dostępny w sprzedaży internetowej w cenie 49 USD. Sercem platformy jest kontroler USB 3.0 o nazwie EZ-USB FX.

EZ-SUB FX 3.0 jest jedynym obecnie programowalnym kontrolerem USB 3.0 dostępnym na rynku. Jest wyposażony w konfigurowalny interfejs GPIF II (General Programmable Interface), którego pracę można dopasować tak, aby mógł się komunikować bezpośrednio z  dowolnym z procesorem aplikacyjnym, układem FPGA, nośnikami danych itp. W zestawie znajduje się również zintegrowany debugger ze standardowym interfejsem USB.

Układ EZ-SUB FX 3.0 oparty jest na rdzeniu ARM9 o wydajności obliczeniowej 200 MIPS, co pozwala na lokalne przetwarzanie danych. Układ został wyposażony w interfejsy szeregowe SPI, UART, I2C oraz I2S, jak również pamięć RAM 512 kB. Całość zamknięta jest w obudowie typu BGA o wymiarach 10 x 10 mm lub typu WLCSP o wymiarach 4,7 x 5,1 mm.

 

O autorze