Nowy przenośny dysk Apacer z USB 3.0

 

Firma Apacer wprowadziła na rynek dwuterabajtowy dysk przenośny z interfejsem USB 3.0, rozszerzając tym samym popularną serię AC233, obejmującą do tej pory modele o pojemnościach 500 GB i 1 TB. Szybkość pracy tych dysków, które są w niektórych sytuacjach ponad trzy razy szybsze od modeli wykorzystujących USB 2.0, podkreśla elegancki, opływowy kształt obudowy.

AC233 to dyski magnetyczne o średnicy 2.5 cala, pracujące z prędkością 5400 obrotów na minutę, które osiągają szybkości odczytu i zapisu wynoszące odpowiednio 110 i 105 MB/s, umożliwiając bardzo szybką archiwizację ogromnych zbiorów danych. Zastosowany interfejs USB 3.0 obsługuje tryb SuperSpeed (5 Gb/s), ale jest też kompatybilny ze standardem 2.0 (do 480 Mb/s). Rozróżnienia między dwoma typami transmisji można dokonać dzięki dwukolorowej diodzie LED, w którą wyposażone jest urządzenie. Dyski serii AC233 mają też wbudowany system zarządzania energią, automatycznie przełączający je w tryb oszczędny, jeśli transmisja nie następuje w ciągu 10 minut, co nie tylko obniża pobór mocy, ale też wydłuża żywotność urządzenia.

Firma Apacer, znana przede wszystkim z urządzeń przemysłowych, przykłada wyjątkową wagę do kwestii jakości i testów. Dyski AC233 przechodzą rygorystyczną kontrolę, jeśli chodzi o odporność na wstrząsy i uderzenia.

Wyjątkowy dla urządzeń o takich parametrach technicznych wygląd uzyskano stosując połączenie tworzyw błyszczących i matowych w kolorze czarnym. Obudowa, nazwana „Streamline Shark”, ma wymiary 127.7 x 80.4 x 15 mm, a całość waży 152 g. Zakres bezpiecznej temperatury pracy rozciąga się od 5°C do 55°C.

Dyski są kompatybilne z systemami Windows i Linux (jądro 2.6.4 i wyższe), jeśli chcemy używać interfejsu USB 3.0 oraz dodatkowo MacOSX 10.4 i wyżej, jeśli zadowalamy się USB 2.0. Nie wymagają żadnej konfiguracji czy instalacji.

Szczegółowe informacje można znaleźć w instrukcji użytkownika dostępnej na stronie producenta.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

O autorze