Nowy moduł oświetleniowy Seoul Semiconductor

Firma Seoul Semiconductor wprowadziła na rynek nowy moduł oświetleniowy zbudowany w oparciu o technologię Acrich3.

Nowy moduł firmy Seoul ma moc 30 W i dostarcza strumień 3000 lumenów światła białego o temperaturze barwowej (CCT) 5000 K przy zasilaniu napięciem zmiennym o amplitudzie 120 V. Odpowiada to, jak łatwo policzyć, sprawności 100 lumenów z wata. Moduł zawiera 16 diod z serii Acrich MJT 5050, sterowanych przez układ Acrich3 i jest wyposażony w innowacyjny radiator oraz dodatkową optykę. Użyte diody są największe w serii Acrich (5 x 5 x 0.65 mm) i wykorzystują opracowaną przez Seoul technologię wielozłączową MJT, która pozwala pojedynczej diodzie zastąpić kilka połączonych szeregowo i pracować z wysokimi napięciami – model 5050 ma nominalne napięcie w kierunku przewodzenia 64 V.

Zastosowanie układu Acrich3 dało trzy konkretne korzyści. Po pierwsze, całość nie wymaga prostownika – może być zasilana wprost z sieci energetycznej, co znacznie upraszcza projektowanie systemów, zmniejsza liczbę komponentów i poprawia niezawodność.

Po drugie, przy pracy w trybie z kompensacją mocy, układ sterujący Acrich3 może dostosować się do zmian napięcia sieci wynoszących nawet 20%, zachowując zdolność regulacji mocy z dokładnością 5%, zapewniając jednolitość oświetlenia.

Co więcej, nowe rozwiązanie, dzięki zastosowaniu Acrich3, pozwala na wykorzystanie szerokiego spektrum sieci bezprzewodowych, takich jak 802.15.4 (ZigBee), Wi-FI czy Bluetooth do sterowania jasnością świecenia czy optymalizacji zużycia energii.

Moduły tego typu mogą znaleźć zastosowanie np. w lampach ulicznych, zmniejszając koszty ich utrzymania.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

O autorze