Szkolenie: Kompatybilność elektromagnetyczna – uziemienie, ekranowanie i filtrowanie jako metody eliminacji zakłóceń na poziomie całego systemu

W dniach 29-30.10.2014 r. firma Astat zorganizuje szkolenie „Kompatybilność elektromagnetyczna – uziemienie, ekranowanie i filtrowanie jako metody eliminacji zakłóceń na poziomie całego systemu”.

W celu zapewnienia kompatybilności elektromagnetycznej urządzenia z jego środowiskiem pracy, trzeba zaprojektować urządzenia dostosowane do rygorystycznych wymagań, często bez zrozumienia skomplikowanych równań matematycznych. Teoria EMC jest bardzo złożona, a matematyka dla wielu jest nie do zniesienia. Kurs ten ma na celu przybliżyć problematykę EMC w sposób praktyczny i użyteczny z pominięciem wyższej matematyki i skomplikowanej teorii elektromagnetyzmu.

Kurs jest przeznaczony dla inżynierów i techników, którzy mają za zadanie zaprojektować całe urządzenie i zmuszeni są do korzystania z wielu dziedzin inżynierii. Kurs jest przedstawiony w bardzo przystępny sposób. Początkujący inżynierowie znajdą w nim istotę zjawisk EMC, z kolei doświadczeni mogą wykorzystać tę okazję do odświeżenia i utrwalenia wiadomości. Ponadto seminarium jest szczególnie przydatne dla wszystkich specjalistów i projektantów, którzy praktycznie dotykają zagadnień EMC w następujących branżach: elektronika cywilna i automatyka przemysłowa, teleinformatyka i telekomunikacja, technika motoryzacyjna, rozwiązania na potrzeby wojska i lotnictwa, technika medyczna, inne obszary.

Niniejszy kurs w uproszczony sposób przedstawia wiedzę na temat tego, jak energia RF jest generowana w systemie, oraz w jaki sposób się rozprzestrzenia. Po zakończeniu kursu Uczestnik powinien być w stanie zaprojektować i przetestować urządzenie spełniając zarówno kryterium czasu oraz wymagań EMC, a wszystko przy minimalnych kosztach. Korzyści z uczestnictwa w kursie: poszerzenie fachowej wiedzy, skrócenie czasu projektowania i zminimalizowanie kosztów produkcji, poznanie najnowocześniejszych technik projektowania, efektywne wykonanie testów i rozwiązanie problemów ze sprzętem.

O autorze