LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

Firma CST wprowadza nowe narzędzie do syntezy filtrów

 

Firma Computer Simulation Technology (CST) ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego dodatku do pakietu CST STUDIO SUITE, nazwanego Filter Designer 2D i przeznaczonego do syntezy, symulacji elektromagnetycznej, optymalizacji i analizy filtrów w jednym środowisku.

Filtry mikropaskowe (planarne) są szeroko rozpowszechnione wśród inżynierów, opracowujących niedrogie lub niewielkie układy elektroniczne wykonywane technikami druku, w takich zastosowaniach jak komunikacja sieciowa czy przetwarzanie sygnałów. Przy takich filtrach proces projektowania zwykle jest dwufazowy. Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniej topologii filtru przy pomocy odpowiedniego narzędzia do syntezy lub z literatury i obliczenie parametrów spełniających wymogi specyfikacji. Drugim jest analiza i precyzyjne dostrojenie filtru za pomocą symulacji lub prototypu, aby zapewnić, że będzie on pracował prawidłowo po instalacji.

Dodatek Filter Design 2D, zbudowany w oparciu o dobrze ocenianą, dopracowaną technologię firmy Nuhertz Technologies, który został zintegrowany w pakiecie CST STUDIO SUITE, pozwala całość prac wykonać przy pomocy jednego narzędzia.

Filter Designer 2D wyposażony jest w bazę filtrów różnych typów, zarówno zbudowanych z elementów dyskretnych, jak i rozproszonych. Użytkownicy podają parametry filtru, obejmujące odpowiedź impulsową oraz ograniczenia fizyczne, takie jak rozmiar czy właściwości podłoża, a program automatycznie sugeruje topologię projektu. Za pomocą pojedynczego kliknięcia można stworzyć w pełni sparametryzowane modele, zarówno na potrzeby symulacji obwodowych, jak i pełnych, trójwymiarowych symulacji falowych.

Dzięki wbudowanemu w CST frameworkowi automatyzującemu projektowanie, nazwanemu System Assembly and Modeling (SAM), modele można symulować i dostrajać, biorąc przy tym pod uwagę nieprzewidywane problemy na łączeniach między elementami. SAM można też wykorzystać do integracji modeli filtrów z większymi systemami, a także do łączenia symulacji elektromagnetycznych, termicznych i strukturalnych celem wykonywania analiz typu multiphysics do badania odstrojeń.

Kontakt do przedstawiciela CST w Polsce: jarek.kwiatkowski@cst.com, tel. kom. +48 608353351.

Autor: CST