Zestaw FlowPaw, czyli tworzenie systemów elektronicznych dla najmłodszych

Stworzony przez firmę DSPRobotics, zaprojektowany i zbudowany przez MIKROELEKTRONIKA, zestaw FlowPaw Development Kit jest przeznaczony do inspirowania następnego pokolenia dzieci do większego zaangażowania się w nauki techniczne a w szczególności w informatykę, inżynierię i matematykę. Zestaw FlowPaw Development Kit dostępny jest już w sklepie Conrad.pl.

Pokaż świat elektroniki użytkowej w niekonwencjonalny sposób! Funkcjonalności nowoczesnych urządzeń takich jak tablety, smartfony, konsole do gier czy telewizory będziesz mógł opisać i wyjaśnić za pomocą zestawu FlowPaw.

FlowPaw jest płytką, którą podłącza się do komputera przez USB. Ma wszystko, co jest potrzebne do tworzenia własnych, innowacyjnych aplikacji: przyciski, diody LED, czujniki i odpowiednie gniazda. Zestaw umożliwia także podłączenie zdalnie sterowanych silników (RC) serwo bezpośrednio do płytki w celu stworzenia robotów lub innych urządzeń mechanicznych.

Zestaw eksperymentalny FlowPaw umożliwi Ci odkrycie ciekawego świata informatyki, automatyki i matematyki. Dzięki niemu poznasz działanie urządzeń codziennego użytku i przekażesz tę wiedzę innym,  stworzysz rozbudowane projekty, a także napiszesz złożone programy. Wystarczy, że sięgniesz po jeden z pomysłów, stworzony przez firmę DSPRobotics, zaprojektowany i zbudowany przez MIKROELEKTRONIKĘ – Zestaw FlowPaw Development Kit. Nauki techniczne staną się polem eksploracji dla młodych ludzi zainteresowanych nowymi technologiami, a FlowPaw będzie inspiracją do odkrywania coraz bardziej skomplikowanych procesów w dziedzinie informatyki i automatyki.

Zestaw składa się płytki PCB w kształcie łapy, na której znajduje się układ STM32F415RG oraz wyprowadzone są gniazda Mikrobus™, które umożliwiają łatwe podłączenie modułów zewnętrznych. Ponadto w skład zestawu FlowPaw wchodzą: moduł zbliżeniowy, moduł akcelerometru, moduł 8×8 R i moduł dźwiękowy „Buzz”.

Prawdziwa siła zestawu FlowPaw pochodzi od FlowStone, czyli bardzo prostego, ale i nietypowego środowiska zaprojektowanego przez DSPRobotics, które służy do programowania elementów zestawu, a oparte jest na kombinacji programowania graficznego i tekstowego.

Zestaw zawiera: płytkę podstawową FlowPaw, moduł zbliżeniowy, moduł akcelerometru, moduł 8×8 R i moduł dźwiękowy „Buzz”.

Już niedługo w Conrad.pl dostępnych będzie również 68 dodatkowych płytek pozwalających rozszerzyć zestaw o dodatkowe funkcjonalności. Wśród nich znaleźć można: moduł przekaźnikowy, moduł na podczerwień, 2 moduły wyświetlaczy, akcelerometr, moduł Speak Up, moduł odległości, moduł Bluetooth, moduł sygnalizacyjny, czujnik pojemnościowy, czujnik koloru, żyroskop, moduł GPS, moduł joysticka, moduł ciśnienia, bargraf, sterownik silnika DC, czujnik RFID, kompas, moduł silnika krokowego.

Zestaw FlowPaw sprawi, że ​nauka programowania, tworzenie gier, eksperymentów stanie się łatwe jak nigdy dotąd.

O autorze