Narzędzie MPLAB Harmony firmy Microchip dla mikrokontrolerów PIC32 – wersja 1.0 już dostępna

 

Firma Microchip Technology ogłosiła dostępność frameworku MPLAB Harmony w wersji 1.0. MPLAB Harmony to platforma do rozwoju oprogramowania dla wszystkich 32-bitowych mikrokontrolerów z rodziny PIC32. Zawiera ona elementy potrzebne do modularnego, zorientowanego obiektowo projektowania, daje możliwość wykorzystania systemu czasu rzeczywistego (RTOS) lub pracy bez niego oraz zapewnia gotowe moduły programowe, które są łatwe w użyciu, dostosowywane do konkretnych wymagań projektowych oraz zbudowane pod kątem współpracy ze sobą. Nowe funkcje, które pojawiły się w tej wersji to narzędzie MPLAB Harmony Configurator, służące do szybkiego i prostego zarządzania ustawieniami middleware’u, w pełni kompatybilna, profesjonalna biblioteka graficzna oraz wiele znaczących usprawnień funkcjonalnych i wydajnościowych w bibliotekach sterowników. Dokonano też dodatkowych poprawek istniejących komponentów, takich jak np. certyfikacja stosu TCP/IP firmy Microchip pod kątem zgodności ze standardem IPv6.

Nowy framework Microchip zmniejsza czas i koszty rozwoju oprogramowania, stanowiąc zintegrowaną platformę, obejmującą przetestowany przez firmę kod. MPLAB Harmony wyposażony jest w zestaw bibliotek obsługujących peryferia, sterowników oraz usług systemowych, gotowych do wykorzystania w projektach.

Graficzny interfejs narzędzia MPLAB Harmony Configurator skraca czas potrzebny na zmianę konfiguracji peryferiów w trakcie procesu tworzenia oprogramowania, praktycznie eliminując możliwość wystąpienia w niej błędów. Projektanci chcący szybko wprowadzać produkty na rynek mogą skorzystać z tego prostego w użyciu rozwiązania, pozwalającego im spełnić wymogi czasowe i budżetowe projektów.

Framework MPLAB Harmony jest dostępny od zaraz do bezpłatnego poprania ze strony.

Dystrybutorem Microchip w Polsce jest firma Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.

O autorze