Nowe obudowy Bernic do termostatów

Duńska firma Bernic, specjalizująca się w produkcji obudów montowanych na szynie DIN, wprowadziła do swojej oferty nową, nietypową dla siebie serię obudów przeznaczonych m.in. dla sterowników termostatów i klimatyzacji.

Nowe obudowy Bernic są dwuczęściowe i pozbawione są śrubek, a zamykane jedynie na zatrzask.

Nowa linia obejmuje modele o wymiarach 71 x 71 i 70 x 120 mm. Obudowy w obu wymiarach dostępne są z otworem na potencjometr czy gałkę enkodera oraz opcjonalną wnęką na etykietę z logo, klawiaturę lub przelotki dla diod LED.

Obudowy mają miejsce na jedną główną płytkę PCB oraz drugą dodatkową płytkę w prawym górnym rogu, obsługującą wyświetlacz czy przełączniki.

W wersji standardowej, nowe obudowy Bernic wykonane z poliwęglanów/ABS i dostarczane są w kolorze białym, ale istnieje możliwość zamawiania obudów w praktycznie dowolnym kolorze. Frontowa część obudowy może też zostać dostosowana do potrzeb klienta, jeśli chodzi o układ otworów. Obudowy są samogaszące wg normy UL94-V0.

Oprócz wspominanych termostatów i kontrolerów klimatyzacji, obudowy tego typu można wykorzystać np. w jednostkach automatyki budynkowej i sterowania oświetleniem, urządzeniach badających jakość powietrza czy miernikach wilgotności.

Szczegółowych informacji można szukać na stronie firmy Bernic.

Dystrybutorem produktów Bernic w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

O autorze