Atmel prezentuje pierwszy moduł Wi-Fi z mikrokontrolerem i sprzętowym zabezpieczeniem

Firma Atmel zapowiedziała pierwszy na rynku zintegrowany moduł Wi-Fi z mikrokontrolerem i sprzętowym zabezpieczeniem, który uzyskał certyfikat FCC. Moduł SmartConnect SAM W25 zawiera niedawno zaprezentowany układ WINC1500 zapewniający łączność Wi-Fi 2,4 GHz zgodnie ze standardem IEEE 802.11 b/g/n, a także mikrokontroler SAM D21 z rdzeniem ARM Cortex-M0+ i zoptymalizowany układ szyfrowania ATECC108A z bezpiecznym kluczem sprzętowym, który pozwala zabezpieczyć transmisję.

W miarę, jak kolejni projektanci opracowują aplikacje IoT (Internet of Things) przeznaczone dla inteligentnych, bezpiecznych urządzeń pracujących w sieci, wzrasta zapotrzebowanie na zintegrowane rozwiązania, które zawierają mikrokontroler, zabezpieczenie sprzętowe i certyfikowany układ łączności bezprzewodowej. Taki zestaw pozwala na tworzenie urządzeń przez projektantów bez doświadczenia w łączności bezprzewodowej lub kryptografii. SAM W25 ma wszystkie te cechy i uzyskał certyfikaty FCC, Telec, IC oraz CE. Moduł mieści się w obudowie o małych wymiarach i został zoptymalizowany pod kątem niskiej ceny. Może pracować w urządzeniach zasilanych z baterii – w urządzeniach bezprzewodowych, automatyce mieszkaniowej i innych systemach.

Najważniejsze cechy Atmel SmartConnect SAM W25:

  • Gotowy do użycia system ze stosami protokołów TLS 1.0 oraz TCP/IP i zabezpieczeniem WPA2 w trybach Personal i Enterprise
  • Certyfikat FCC zgodny z WiFi 2,4 GHz IEEE 802.11 b/g/n WINC1500
  • Mikrokontroler Atmel SMART SAM D21 oparty na rdzeniu ARM  Cortex-M0+ z 256 kB pamięci Flash i 32 kB SRAM
  • Interfejs SPI
  • Bezprzewodowa aktualizacja
  • Układ kryptograficzny ATECC108A CryptoAuthentication ze sprzętowym zabezpieczeniem chroniącym połączenie

Moduły SAM W25 dostępnę będą w sprzedaży jeszcze w grudniu 2014 r. Aby przyspieszyć tworzenie projektów, Atmel zaoferuje moduły SAM W25 zintegrowane z zestawem startowym Xplained, który pojawi się w sprzedaży w tym samym okresie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie produktu.

O autorze