Designer Schematic i Designer Layout: niedrogie narzędzia do projektowania płytek PCB

Firma Digi-Key wraz z Mentor Graphics zaprezentowała nowe narzędzia automatyzujące proces projektowania (EDA/CAD), których ceny zaczynają się 200 dolarów. Narzędzia Designer Schematic i Designer Layout są już dostępne w wyłącznej sprzedaży u Digi-Key.

Przez pierwsze 90 dni oba produkty Designer Schematic i Designer layout będą dostępne z 30-procentową zniżką. Ich cena wyniesie odpowiednio 199 i 449 USD. Licencje produktów są sprzedawane w postaci rocznej subskrypcji. Przez limitowany okres oprogramowanie jest dostępne w postaci 15-dniowej wersji demonstracyjnej.

Dzięki współpracy firmy stworzyły pierwsze narzędzie automatyzujące proces projektowania, które pozwalają wykorzystać bogatą ofertę Digi-Key liczącą ponad 4 miliony elementów elektronicznych w przystępnej cenie. Celem firm jest udostępnienie projektantom jak największego wyboru układów i wspomaganie procesu opracowania koncepcji, tworzenia prototypu i wdrażania produkcji.

Programy Designer Schematic i Designer Layout zapewniają bezpłatny dostęp do serwisu PartQuest firmy Mentor Graphics, zawierającej zintegrowaną bazę danych o numerach części, symbolach i wymiarach obudów. Pozwala to wyeliminować błędy pojawiające się podczas ręcznej pracy.

O autorze