Nowa seria diod typu COB Seoul Semicondutor

Firma Seoul Semicondutor wprowadziła do swojej oferty nową rodzinę diod typu Chip-on-Board, nazwaną ZC. Diody te cechują się wysoką gęstością strumienia świetlnego i sprawnością do 140 lumenów z wata, przy zachowaniu wysokiej jakości światła.

Diody ZC dostępne są we wszystkich ważniejszych temperaturach barwowych od 2700 do 6000 K i dostarczają strumień od 700 do 6000 lumenów. Rodzina obejmuje 22 modele o mocach od 5 do 80 W, zamknięte w obudowach o wymiarach 13.5 x 13.5, 19 x 19, 28 x 28 i 38 x 38 mm. Kąt świecenia wynosi 120 stopni, z wyjątkiem modeli 80-watowych, które cechują się kątem 124 stopni.

Diody z rodziny ZC poddawane są trójstopniowemu podziałowi jeśli chodzi o temperaturę barwową, zgodnemu ze skalą MacAdam, dzięki czemu zapewniają doskonałą spójność kolorystyczną, a ich minimalne wartości CRI wynoszą 70 lub 80. ZC mają też lepsze parametry termiczne, niż inne diody mocy z dużą powierzchnią metalową.

Dla diod z rodziny ZC dostępna jest szeroka gama akcesoriów, takich jak soczewki i reflektory firm LEDiL, LedLink i Khatod, uchwyty Molex, BJB, TE i Ideal oraz układy zasilające Infineon.

Diody tego typu znajdą zastosowania w oświetleniu komercyjnym i przemysłowym, a także w zamiennikach dla zwykłych żarówek i reflektorów PAR.

Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich modeli, wraz z notami katalogowymi można znaleźć na stronie firmy Seoul Semiconductor.

Dystrybutorem produktów Seoul Semicondutor w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

O autorze