Nordic Semiconductor prezentuje kompatybilną z Arduino płytkę wyposażoną w układ komunikacji radiowej nRF51

Firma Nordic Semiconductor zaprezentowała płytkę projektową nRF51 DK. Platforma ta jest kompatybilna ze standardem Arduino i pozwala na realizowanie bezprzewodowych systemów wykorzystujących komunikację Bluetooth Smart (wcześniej Bluetooth low energy), ANT/ANT+ i innych systemów komunikacji w paśmie 2,4 GHz.

Zestaw projektowy nRF51 DK jest oparty na układzie System-on-Chip (SoC) z serii nRF51. Jest to układ, który wyposażony jest  w blok komunikacji radiowej 2,4 GHz z obsługą wielu protokołów, 32-bitowy rdzeń ARM Cortex-M0, 128 lub 256 kB pamięci Flash i 16 lub 32 kB pamięci RAM. Mieści się on w obudowie typu QFN lub WLCSP. Układ nRF51 może wykorzystywać stos protokołów Bluetoth Smart, ANT oraz autorskie protokoły 2,4 GHz.

nRF51 DK jest kompatybilny ze złączem standardu Arduino Uno, co pozwala na wykorzystanie wielu różnych płytek rozszerzeń firmy Arduino. Zestaw pozwala na dostęp do wszystkich zasobów peryferyjnych, interfejsów i wejść/wyjść układu firmy Nordic Semiconductor. Na płytce znajdują się cztery programowalne przyciski i diody LED oraz piny pozwalające na pomiar prądu i napięcia, a tym samym i mocy pobieranej przez system.

Zestaw nRF51 DK współpracuje ze standardowymi narzędziami projektowymi: GCC, mbed oraz oferowanymi przez firmy ARM Keil i IAR Systems.

Wymiary płytki nRF51 DK to 63 x 101 mm. Całość może być zasilana z baterii zegarkowej i pozwala na testowanie projektu w terenie. Płytka może również służyć jako programator dla układów z serii nRF51 zintegrowanych w systemach zewnętrznych.

Zestaw nRF51 DK jest dostępny w cenie 69 USD.

O autorze