LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowe dodatki do złączy z serii SB

SB Environmental Boot to nazwa nakładek zabezpieczających na złącza serii SB, chroniących przed brudem, wodą, chemikaliami oraz promieniowaniem UV. Wykonane są one z TPE czyli tzw. gumy termoplastycznej i wyposażone w zaślepkę, zapewniającą stopień ochrony IP64, zarówno w czasie połączenia, jak i rozłączenia. Osłonki wyposażone są też w znaczniki ułatwiające przycinanie ich celem dopasowania do kabli różnej grubości. Zaprojektowane są zarówno do złączy montowanych na kablu, jak i powierzchniowo. Cechują się klasą palności UL94 V0 i mogą pracować w temperaturze od -40° do 135°C.

SB (Storage Battery) to seria złączy przeznaczonych do systemów zasilania. Dostępne są w niej modele na prądy 120, 240, 280, 340 i 450 A. Złącza SB50, dla których właśnie pojawiły się osłonki Environmental Boot są przeznaczone do pracy z prądami do 120 A i podobnie jak inne modele wyposażone w niskorezystancyjne styki miedziane pokrywane srebrem lub cyną, które są utrzymywane we właściwym położeniu za pomocą sprężyn. Złącza te mają certyfikację UL w zakresie rozłączania i złączania „na gorąco” przy prądach do 50 amperów.

Szczegółowe informacje o wszystkich złączach z serii SB oraz nakładkach Environmental Boot można znaleźć na stronie producenta.

Dystrybutorem produktów Anderson Power Products w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.