Warsztaty National Instruments: Najnowsze technologie dla projektów badawczych i edukacji

Ujednolicenie platformy programowo-sprzętowej w systemach kontrolno-pomiarowych postrzegane jest od lat jako właściwy kierunek pozwalający zredukować czas przygotowywania eksperymentów badawczych. Podejście to, zwane graficznym projektowaniem systemów, wykorzystywane jest w wielu dziedzinach inżynierii – od elektroniki i samochodowych systemów wbudowanych, poprzez radiokomunikację i mikrofale, aż po fizykę atomową.

Wraz z początkiem roku 2015, firma National Instruments organizuje serię warsztatów poświęconych rozwiązaniom sprzętowym i programowym, które usprawniają prowadzenie eksperymentów badawczych oraz nauczanie przedmiotów inżynieryjnych. Zachęcamy do zapoznania się z programem.

Sesja poranna i popołudniowa przedstawiają ten sam temat (należy rejestrować się tylko na jedną z nich).

Program

09:00 (13:00)      Prezentacja: Wykorzystanie graficznego projektowania systemów do nauczania oraz eksperymentów badawczych 

10:00 (14:00)      Przerwa kawowa

10:15 (14:15)      Sesja warsztatowa

12:00 (16:00)      Koniec

Warsztaty są przeznaczone dla: pracowników naukowych, wykładowców akademickich, nauczycieli oraz inżynierów śledzących trendy w przemyśle i badaniach.

Warsztaty odbędą się w dniach 27 stycznia – 26 lutego w następujących miastach: Sopot, Katowice, Kraków, Wrocław, Warszawa, Poznań.

Więcej informacji można znaleźć tutaj

O autorze