BeyondStudio – nowe środowisko programistyczne dla układów JN516x firmy NXP Semiconductors

Firma NXP Semiconductors poinformowała, że środowisko programistyczne BeyondStudio umożliwia od teraz tworzenie aplikacji dla układów JN516x.

Rozbudowane środowisko programistyczne stworzone przez Beyond Semiconductor znacząco upraszcza tworzenie oprogramowania dla układów JN516x. BeyondStudio umożliwia także uzyskanie większej gęstości upakowania kodu, poprawiając jego jakość i jednocześnie skracając czas tworzenia aplikacji. W połączeniu z sondą Beyond Debug Key środowisko programistyczne umożliwia debugowanie układów JN516x za pośrednictwem interfejsu JTAG.

Najważniejsze cechy BeyondStudio:

  • Silnie zoptymalizowany kompilator C/C++, linker i assembler z przystępnym interfejsem pozwalają uzyskać mniejszy rozmiar kodu i przyspieszyć jego działanie.
  • Zaawansowane funkcje debuggera w połączeniu z sondą Beyond Debug Key pozwalają na debugowanie na poziomie kodu źródłowego, ustawianie pułapki na poziomie sprzętu i obserwację danych w układach JN516x za pośrednictwem interfejsu JTAG.
  • Graficzne narzędzia edycji kodu źródłowego, konfiguracji projektu, zarządzania i budowania aplikacji przyspieszają tworzenie oprogramowania.

Więcej informacji można znaleźć tutaj

JN516x to 32-bitowe mikrokontrolery ze zintegrowanym blokiem komunikacji radiowej IEEE802.15.4. Układy te są autorskim rozwiązaniem firmy Jennic. W 2010 roku firma Jennic została przejęta przez NXP Semiconductors.

O autorze