LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowe moduły deweloperskie dla platformy EVE

 

Firma FTDI Chip poszerzyła portfolio modułów deweloperskich przeznaczonych do pracy platformą EVE (Embedded Video Engine). Dwa nowe modele służą do rozwoju inteligentnych wyświetlaczy wykorzystujących pojemnościowe panele dotykowe i są oparte o układ FT801 EVE.

VM801B to moduł podstawowy (Basic), wyposażony – oprócz wyświetlacza z panelem dotykowym i podświetleniem – we wzmacniacz audio, głośnik oraz zegar czasu rzeczywistego. VM801P, czyli wersja Plus, poza wszystkim, co ma do zaoferowania model B, ma też na pokładzie mikrokontroler ATMEGA328P z pamięcią flash. Pracuje on z taktowaniem 16 MHz i pozwala na realizację przetwarzania danych, dzięki czemu moduł jest w pełni niezależnym systemem wyświetlającym. Jest on przy tym zgodny ze standardem Arduino, dzięki czemu istnieje możliwość skorzystania z obszernych zasobów gotowych bibliotek dla tej platformy. Moduł jest też wyposażony w gniazdo kart microSD i dostarczany z 4-gigabajtową kartą, wypełnioną przykładami aplikacji, co pozwala przyspieszyć rozpoczęcie prac projektowych.

Oba modele mają wymiary 106.7 x 68.6 mm i dostępne są w wersjach z panelem dotykowym o przekątnej 4.3 oraz 5 cali. Panele dotykowe nowych modułów obsługują od jednego do pięciu niezależnych punktów dotyku, dzięki czemu rozpoznawanych jest wiele zróżnicowanych gestów, takich jak obroty, przemiatanie czy powiększanie.

VM801B można zasilać napięciem 5 V przez złączę typu power jack 2.1 mm, USB Micro-B oraz port SPI typu master, a VM801P przez microUSB lub z baterii. Model Basic może też być podłączany do źródeł 3.3 V. Moduły zamknięte są w obudowie – do wyboru jest kolor perłowobiały oraz czarny.

O stanowiącym serce nowych modułów układzie FT801 pisano już na stronie dystrybutora.

Dystrybutorem produktów FTDI Chip w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

Tagi: EVE, FTDI, news, Soyter