Targi embedded world 2015: Jesteśmy Internetem przedmiotów!

2014_EW_F_19901

  • Kontynuacja sukcesu embedded world
  • Programy konferencji online
  • Darmowy wstęp dla zarejestrowanych uczestników

Embedded world to największe na świecie targi poświęcone systemom wbudowanym, w trakcie których odbędą się dwie konferencje światowej rangi. Wydarzenie będzie miało miejsce w Norymberdze w dniach 24-26 lutego 2015 roku. embedded world 2015 łączy specjalne pokazy i referaty pod hasłem „Jesteśmy Internetem przedmiotów” (We are the Internet of Things, IOT). Programy konferencji znajdują się już w sieci.

Już wkróce rozpocznie się 13. edycja największej światowej wystawy. Prawdopodobnie będzie rekordowa pod względem liczby wystawców.

„embedded world 2015 zapowiada się naprawdę dobrze. Zgłosiło się więcej wystawców, niż w tym samym okresie przed wydarzeniem z 2014 roku. Widać to też po powierzchni wystawowej, która już jest większa od całkowitej powierzchni zajętej w 2014 roku. Zainteresowanie branży jest ogromne. Pokazuje to zainteresowanie całego świata nowymi rozwiązaniami technologicznymi dla systemów wbudowanych.” – Mówi Benedikt Weyerer, dyrektor wystawy embedded world w NurnbergMesse.

 

Zawsze aktualne i pionierskie

Targi wskazują na najbardziej palące kwestie w świecie systemów wbudowanych przez swoje hasło: „Jesteśmy Internetem przedmiotów”. Podstawą IoT są systemy wbudowane współpracujące w ramach inteligentnej sieci. W trakcie embedded world 2015 zostaną przedstawione najnowsze badania międzynarodowej społeczności skupionej wokół tej tematyki i trendy, które w przyszłości doprowadzą do rewolucji technologicznej.

 

Konferencja embedded world: Internet przedmiotów a bezpieczeństwo

Program odbywającej się równolegle z targami konferencji obejmuje wysokiej klasy referaty oraz praktyczne warsztaty. Projektanci najbardziej innowacyjnych rozwiązań wbudowanych zgromadzą się na największej w Europie konferencji poświęconej systemom wbudowanym, aby przedstawić swoją wizję rozwoju najnowocześniejszych technologii, wymienić się pomysłami i wyznaczyć nowe trendy.

Tegoroczna konferencja jest organizowana przez partnera medialnego DESIGN&Elektronik. Główne tematy określone hasłem „Engineering Focus” to internet przedmiotów oraz bezpieczeństwo. Tematy te zostaną ukazane z wielu perspektyw. Wybitne osobistości przedstawią swoje wizje, przewidywania dalszego rozwoju i możliwe zagrożenia. Należą do nich szef Silicon Labs Tyson Tuttle, dyrektor generalny oddziału systemów wbudowanych AMD Scott Aylor i wiceprezes działu strategii i rozwoju Wind River Gareth Noyes.

Problem bezpieczeństwa w systemach wbudowanych będzie się pojawiał podczas trzech dni trwania wydarzenia. Planowane są odczyty znanych ekspertów z zagadnień ataków sprzętowych i zabezpieczeń IoT. Referaty prezentowane podczas konferencji pozwalają uczestnikom zapoznać się z rozwiązaniami i wskazówkami przydatnymi w codziennych zadaniach projektowych, zatem mogą być interesujące zarówno dla indywidualnych uczestników, jak i przedstawicieli sektora przemysłu.

Konferencjom towarzyszą też hale wystawowe związane z ich tematyką. Specjalne strefy prezentacji nawiązują do obu konferencji. W strefie M2M firmy prezentują nowe produkty tworzone z myślą o segmencie komunikacji M2M (maszyna-maszyna).

Więcej informacji o programie konferencji embedded world 2015 można uzyskać na stronie www.embedded-world.de.

 

Konferencja dotycząca elektronicznych wyświetlaczy

Konferencja o elektronicznych wyświetlaczach jest jednym z najważniejszych źródeł informacji i miejscem wymiany opinii o przemyśle wyświetlaczy. Projektanci, naukowcy, użytkownicy i decydenci spotykają się, aby wymienić się wiedzą podczas konferencji towarzyszącej wystawie. Konferencja stanowi dla wystawców okazję, aby zaprezentować swoje najnowsze odkrycia i nowe trendy profesjonalistom obecnym na konferencji, a także przedyskutować obszary zastosowań i obecny rozwój rynku. Ważne wydarzenia w tegorocznej edycji to sesje na temat ekranów dotykowych, optymalizacji wyświetlaczy LCD i OLED, zastosowań i przyszłości rynku. Program obejmuje też praktyczne demonstracje na temat interfejsów HMI/GUI, interfejsów operatora i wyświetlaczy dla systemów pomiarowych. Po prezentacjach będzie czas na „wywiady z autorami”. Po każdej sesji będzie można wziąć udział w dyskusji w małych grupach ze znanymi i szanowanymi osobistościami.

Uczestnicy konferencji mogą oczekiwać bogatej tematyki: „Program konferencji jest bardzo rozbudowany. Planowany jest ponowny udział wielu międzynarodowych ekspertów i prezentacje, w tym najnowszych trendów w dziedzinie wyświetlaczy.” – zapowiada prof. Karlheinz Blankebach z Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Pforzheim, kierownik komitetu konferencji.

W ostatnich latach konferencja skierowała swą ofertę również do nowego pokolenia naukowców: studenci mogą zgłosić swoją pracę dyplomową związaną z wyświetlaczami. Najlepsza spośród zgłoszonych prac zostanie nagrodzona wyróżnieniem EdC Student Paper Award.

Strefa poświęcona wyświetlaczom elektronicznym jest zorganizowana podobnie do strefy M2M na konferencji embedded world. Firmy w hali 1 będą prezentować zwiedzającym nowe technologie wyświetlaczy LCD, OLED, ekrany dotykowe i wiele innych.

Więcej informacji o programie konferencji Electronic Displays 2015 można uzyskać pod adresem www.electronic-displays.de

 

Informacje i darmowa rejestracja przez internet

Zwiedzający mogą szybko i bezpłatnie uzyskać wstęp na konferencję embedded world 2015, rejestrując się w sieci przy użyciu następującego kodu: B303453

Wszystkie potrzebne informacje o embedded world 2015, w tym plany stoisk, szczegółowe programy konferencji, aktualna lista wystawców i produktów oraz wskazówki dotyczące podróży są dostępne w sieci pod adresem  www.embedded-world.de

O autorze