Infineon Technologies przejmuje International Rectifier

W sierpniu 2014 r. firma Infineon Technologies poinformowała o zamiarze przejęcia firmy International Rectifier (pisaliśmy o tym tutaj). 13 stycznia 2015 r. połączenie tych firm stało się faktem. W dniu tym firma z siedzibą w El Segundo stała się częścią spółki Infineon. Transakcja została zatwierdzona przez wszystkich udziałowców i odpowiednie urzędy regulacji.

Za kierownictwo połączonymi firmami odpowiadają: Reinhard Ploss – dyrektor generalny, Arunjai Mittal – członek rady nadzorczej odpowiedzialny za strategie regionalne, sprzedaż, marketing, rozwój strategii oraz fuzje i Dominik Asam, dyrektor finansowy. Prezesem International Rectifier i amerykańskiego oddziału Infineon jest Robert LeFort.

Obie firmy specjalizują się w półprzewodnikowych układach mocy. Dzięki temu rozwiązania International Rectifier dobrze wkomponują się w portfolio rozwiązań Infineon. Wchłonięcie International Rectifier przez firmę Infineon oznacza dla tej drugiej nie tylko bogatszą ofertę produktów i większy obszar prowadzenia działalności, ale również między innymi szybszy rozwój technologii, sprawniejszy kanał dystrybucji i lepsze wsparcie klienta.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

O autorze