Nowe modele przemysłowych dysków SSD Apacer

Firma Apacer, odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie na przemysłowe dyski SSD, wprowadza do swojej oferty dwa nowe modele takich urządzeń, wyposażone w interfejs SATA3.0. Wszystkie nowe modele są wykonane z użyciem wytrzymałych kości pamięci flash, zapewniających stabilną pracę w szerokim zakresie temperatury i odporność na długotrwałe działanie promieni słonecznych.

Nowe dyski SFD 18SH-M, zgodne z normą JEDEC MO-297 oraz mSATA H1-M, zgodne z normą MO-300, dostępne są w wersjach o pojemności od 16 do 256 GB i cechują się szybkością ciągłego odczytu i zapisu wynoszącą odpowiednio 515 i 180 MB/s.

Celem zwiększenia bezpieczeństwa danych, firma Apacer ulepszyła stosowany dotychczas w dyskach mechanizm kodów korekcyjnych ECC, zwiększając ich rozmiar do 72 bitów na kilobajt. Aby zapewnić większą energooszczędność i żywotność, oba nowe modele dysków obsługują też protokół sygnalizacyjny DEVSLP (Device Sleep), używany w każdej minucie pracy, nawet po wejściu w tryb standby. Oba modele wyposażone są też w znane z innych produktów Apacer mechanizmy równoważenia zużycia oraz zarządzania blokami, a także wbudowane funkcje ATA Secure Erase i S.M.A.R.T. oraz obsługę komendy TRIM.

Oba nowe modele dysków współpracują też z nagrodzonym Taiwan Excellence Award oprogramowaniem monitorującym SSDWidget, pozwalającym obserwować stan pracy dysków w czasie rzeczywistym w różnych strefach czasowych i regionach świata.

Na zamówienie firma Apacer dostarcza też wodo- i pyłoszczelne powłoki, zapewniające stopień ochrony IP57.

Szczegółowe informacje o nowych dyskach można znaleźć na stronach firmy Apacer: SFD 18SH-M, mSATA H1-M.

Dystrybutorem produktów Apacer w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

O autorze