LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
IoT

Przesył danych w chmurze na platformie IQRF

 

Platforma IQRF od niedawna daje możliwość wygodnej wymiany danych między bezprzewodowymi urządzeniami IQRF i systemami użytkownika dzięki wykorzystaniu chmurowego serwera IQRF Cloud, dostępnego dla każdej bramy IQRF z dostępem do internetu.

Całość opiera się na wbudowanym w bramy IQRF mechanizmie logowania danych, wykorzystującym bazę danych działającą na serwerze chmurowym. Umożliwia on realizację skomplikowanego sterowania, przetwarzania oraz wizualizacji z poziomu aplikacji zewnętrznych, z użyciem takich narzędzi, jak PHP i JavaScript za pośrednictwem dedykowanego API. Pomysł jest prosty: urządzenia radiowe IQRF łączą się bezprzewodowo z bramą IQRF (IQRF Gateway), która przez internet przesyła dane pomiarowe do serwera chmurowego, który udostępnia je aplikacjom użytkownika. Dodatkowo dostępny jest też prosty interfejs webowy do serwera, pozwalający zdalnie zarządzać systemem oraz eksportować dane do formatu CSV z poziomu przeglądarki internetowej.

Duży nacisk położono na bezpieczeństwo danych: IQRF Cloud zapewnia transparentny, dwukierunkowy, szyfrowany kluczem AES128 kanał komunikacyjny między bramą a serwerem, a komunikacja serwera z aplikacjami odbywa się z użyciem HTTPS.

Działanie całości wymaga co najwyżej prostej konfiguracji. Bramy IQRF łączą się z chmurą automatycznie, podobnie automatyczny jest transfer danych, dostępnych potem na serwerze. Chmura IQRF współpracuje ze wszystkimi bramami systemu dającymi dostęp do internetu, zarówno przez Ethernet, Wi-Fi, jak i GPRS.

Rozwiązanie dostępne jest na razie w ramach Early Adopter Program. Na życzenie klienta możliwe jest również przygotowanie dedykowane rozwiązania bazującego na jego serwerze.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie IQRF.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.